wtorek, 19 marca, 2024
Zdrowie i Uroda

Jak usunąć cienie pod oczami? Poznaj domowe i medyczne sposoby na pozbycie się nieestetycznych cieni

Cienie pod oczami to przypadłość, która dotyczy dużej ilości osób. Cienie wyglądają nieestetycznie i często psują nam humor, kiedy popatrzymy w lustro. Co istotne, są problemem nie tylko osób niewyspanych i przemęczonych, ponieważ mogą pojawiać się także wówczas, kiedy jesteśmy zrelaksowani.

Skuteczne, domowe sposoby na usuwanie cieni pod oczami

Domowe sposoby na usuwanie cieni pod oczami to na ogół pierwsze, co robimy, kiedy zauważymy, że pojawiły się nieestetycznie cienie. Wtedy wiele kobiet sięga po schłodzone plastry ogórka.

Ogórek posiada przeciwutleniacze i flawonoidy, które zmniejszają zaczerwienienia, obrzęki i na jakiś czas poprawiają stan skóry. Zamiast ogórka można stosować surowy ziemniak lub mleko – przykładając waciki namoczone w mleku na okolice oczu i tuż pod nimi.

Usuwanie cieni pod oczami z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Skóra pod oczami jest delikatna i cienka. To sprzyja powstawaniu cieni. Dodatkowo wpływa na to kontakt ze słońcem, niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, zmęczenie i uwarunkowania genetyczne. W takiej sytuacji skutecznym sposobem na pozbycie się cieni pod oczami jest zastosowanie kwasu hialuronowego.

Tego typu zabieg kosmetyczny polega na aplikacji do tzw. „doliny łez” kwasu hialuronowego. Powoduje on, że zagłębienia pomiędzy dolną powieką a policzkiem spłycają się, a następnie całkowicie zanikają. W efekcie zmienia się tez koloryt skóry i znikają nieestetyczne sińce. Kwas hialuronowy posiada właściwości nawilżające, dzięki czemu zapobiega marszczeniu się skóry, powstawaniu zmarszczek i przebarwień. Z uwagi na to jest stosowany w medycynie i w produkcji kosmetyków.

Usuwanie cieni pod oczami – innowacyjne metody na przywrócenie oczom dawnego blasku

Kiedy domowe sposoby nie są skuteczne – wówczas wiele osób decyduje się na metody chirurgiczne. Popularna jest metoda z zastosowaniem tłuszczu z brzucha, który wstrzykuje się w zagłębienia, w których pojawiają się cienie i przebarwienia. Sam zabieg nie trwa długo – około 40 minut.

Zabieg z użyciem tłuszczu zazwyczaj trzeba powtarzać około trzech razy, by skutki były widoczne. Na ogół odbywa się to w kilkutygodniowych odstępach czasu. Po pierwszym zabiegu efekt nie jest raczej dobrze widoczny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki