wtorek, 19 marca, 2024
Dom i Wnętrze

Jakie płyty stropowe sprężone są godne polecenia?

Osoby, które chcą mieć otwartą i przestronną strefę dzienną na parterze powinni jak najszybciej postawić na płyty stropowe sprężone, które w branży budowlanej robią prawdziwą furorę. Płyty strunobetonowe z roku na rok są coraz tańsze, dlatego też na ich zakup może pozwolić sobie praktycznie każdy.

Czym jest strunobeton?

Strunobeton najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak sprężony beton, który może pochwalić się niesamowitą wytrzymałością mechaniczną. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale nowoczesne płyty stropowe sprężone mogą mieć naprawdę bardzo dużą rozpiętość. Jest to w chwili obecnej najlepsza alternatywa dla popularnych belek.

Na rynku jest bardzo wielu godnych polecenia producentów, którzy ze strunobetonu produkują wysokiej jakości płyty stropowe sprężone gotowe do użytku. To właśnie dzięki nim można błyskawicznie ułożyć strop. Olbrzymią zaletą jest również to, że nie ma potrzeby podpierania stropy i deskowania. Dzięki tej niesamowitej technologii można zaoszczędzić naprawdę sporo cennego czasu.

O czym należy pamiętać?

Płyty stropowe sprężone mogą pochwalić się bardzo dużą powierzchnią. W dzisiejszych czasach można zamówić płyty od 3 do nawet 16 metrów. Jeżeli chodzi o szerokość, to zdecydowana większość producentów oferuje płyty 120 centymetrowe.

Warto wspomnieć także i o tym, że płyty stropowe sprężone mają przygotowane specjalne otwory kanałowe, dzięki czemu można znacząco zmniejszyć ich ciężar. Dzięki otworom kanałowym można także sporo zaoszczędzić na zużyciu betonu. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że płyty stropowe są niepalne. Większość modeli dostępnych na rynku może pochwalić się klasą odporności ogniowej na poziomie REI 60 -120. Strunobeton może pochwalić się również dobrą izolacyjnością akustyczną.

Więcej informacji znajdziesz na stronie płyty stropowe sprężone.

Jakie największe zalety?

Jak wspomniano powyżej sprężone płyty stropowe mogą pochwalić się dużą rozpiętością, olbrzymią wytrzymałością mechaniczną oraz nieco wyższa wysokością kondygnacji. Wynika to oczywiście z tego, że strop jest cieńszy. Na rynku jest coraz więcej profesjonalnych ekip budowlanych, które specjalizują się właśnie w tego typu materiałach, dzięki czemu nie ma problemu z odnalezieniem odpowiednich fachowców.

Do największych zalet należy zaliczyć także bardzo łatwy i szybki montaż, dzięki czemu nie ma ryzyka popełnienia nawet najmniejszych błędów konstrukcyjnych. Sporą zaletą tej niesamowitej technologii jest również to, że nie ma potrzeby wstrzymywania prac budowlanych na czas schnięcia betonu. Poszczególne ściany wyższych kondygnacji mogą być od razu stawianie, dzięki czemu znacząco przyśpiesza się czas budowy.