poniedziałek, 22 lipca, 2024
Ciekawe

Adrenalina na wakacjach w Turcji

Wydawać by się mogło, że wakacje w Turcji w żaden sposób nie łączą się z adrenaliną. No dobrze, dla niektórych lot samolotem może powodować przyjemne mrowienie, ale najczęściej to za mało. Także w leżeniu na plaży, pływaniu w morzu czy opalaniu się nad basenem nie towarzyszy zazwyczaj nic, co może kojarzyć się ze sportami ekstremalnymi. Ale okazuje się, że Turcja jest miejscem, w którym można przeżyć wspaniałą przygodę, która przepełni nas adrenaliną. Co to jest? To coś, co związane jest z lataniem. I jest to lot paralotnią w Turcji. Co ważne, w pięknych okolicznościach przyrody.

Turcja i paralotnia?

W tym miejscu, ktoś może się szczerze zdziwić. Jak to? Latanie na paralotni w Turcji? Czy to ma sens? Czy to jest możliwe? Odpowiedzi na te pytania są proste. Latanie na paralotni w Turcji jest bardzo popularne. Oczywiście, że ma sens i jak najbardziej jest możliwe. Świadczą o tym liczne relacje zadowolonych turystów.

Doskonałe warunki do uprawiania tego sportu to zasługa położenia. Alanya leży bowiem w świetnym miejscu. Z jednej strony otacza ją piękna plaża i morze. Z drugiej strony otoczona jest wysokimi górami. Jeżeli dodamy do tego słońce, które cały czas świeci to nikogo nie będzie dziwiło to, że jest to bardzo popularna rozrywka.

Jak wygląda i ile trwa lot na paralotni?

To bardzo wygodna wycieczka fakultatywna. Organizatorzy przyjeżdżają po nas do hotelu. Stąd jedziemy pięknymi, krętymi drogami na miejsce startu. Nikogo chyba nie dziwi fakt, że miejsce to znajduje się na szczytach pasma górskiego taurus. Góra, która jest miejscem startu znajduje się ponad 700 metrów nad poziomem morza. I widać z niej morze. To jest niesamowity widok. A jeszcze nie wystartowaliśmy.

Ile trwa lot na paralotni? Wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Lot trwa od 25 do 35 minut, ale często może trwać i dłużej. I oczywiście nie lecimy sami. Jest to lot w tandemie. Naszym zadaniem jest chłonięcie lotu i wykonywanie prostych poleceń pilota, z którym lecimy. Im sprawniej z nim współpracujemy, tym lot może trwać dłużej. Meta znajduje się na plaży Kleopatry, skąd turyści odwożeni są do hoteli.

Czy jest bezpiecznie?

Sam lot jest bardzo bezpieczny, ale niezwykle emocjonujący. To prawdziwa przygoda. Zanim wystartujemy musimy wziąć udział w szkoleniu. Jest ono poprowadzone w taki sposób, że wszyscy bez problemu przyswoją przekazywaną na nim wiedzę. Lot odbywa się z udziałem doświadczonego instruktora. Sprzęt, jaki mamy do dyspozycji ma wszelkie wymagane certyfikaty i jest sprzętem dla profesjonalistów. Zatem jest to niezwykle bezpieczna przygoda, na którą warto się zdecydować będąc na wakacjach w Turcji.