poniedziałek, 22 lipca, 2024
Zdrowie i Uroda

Czym są tak naprawdę popękane naczynka?

Pękanie naczynek na twarzy to problem, który dotyczy bardzo wielu osób, a szczególnie tych, które mają problemy z krążeniem. Bardzo często osoby te nawet nie zdają sobie sprawy z faktu, iż rozpoczyna się u nich jakaś chorobowa zmiana związana z krążeniem krwi, co właśnie w pierwszej kolejności objawia się pękaniem naczynek.

Czym są popękane naczynka,?

Na zamykanie naczynek na twarzy do gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej zwraca się coraz więcej osób. Wiele z nich w ogóle nie zastanawia się nad tym, czym tak naprawdę są rozszerzone naczynka. Warto jednak mieć na uwadze, że pękanie naczynek nie jest procesem naturalnym, a zwykle związanym ze zmianami na przykład w krążeniu krwi w naszym organiźmie, które w przyszłości mogą prowadzić do bardzo poważnych zaburzeń krążeniowych. Pękające naczynka określane są mianem teleangiektazji.

Czym jest teleangiektazji?

Niestetyczne zmiany objawiające się popękanymi naczynkami, w większości przypadków prowadzące do zamykania naczynek na twarzy i innych miejscach ciała, to nic innego jak zaburzenia krążenia. Proces pękania naczynie naczynek krwionośnych znany jest jako teleangiektazja i jest to trwałe rozszerzone naczynie włosowate, które prześwituje przez naskórek w postaci pajęczynki, określone jest potocznie jako pęknięte naczynko. W przypadku, kiedy nie podejmuje się żadnych działań mających na celu leczenie popękanych naczynek, naczynka takie pękają i przylegają do siebie dając też wrażenie jednorodnego zaczerwienienia skóry, które objawia się w postaci rumienia. W momencie pojawienia się na skórze nieestetycznych, czerwonych naczynek lub całej pajęczynki, zwykle podejmowane są decyzje o zamykaniu naczynek na twarzy.

Najlepsze metody na zamykanie naczynek

Już od kilku lat jako najbardziej efektywne metody zamykania popękanych naczynek na twarzy wymienia się zabiegi z wykorzystaniem laserów. Dzięki lasero możliwe jest precyzyjne trafienie w rozszerzone naczynko krwionośne oraz skuteczne i trwało jego zamknięcie.Zabieg jest szybki i skuteczny w przypadku bardzo rozszerzonych i popękanych naczynek, które ujawniają się jako rumień. Wystarczy już tylko kilka zabiegów, by skutecznie pozbyć się nieestetycznych zaczerwienień i czerwonej pajęczynki na twarzy.