poniedziałek, 22 lipca, 2024
Motoryzacja

Dlaczego tak ważne jest dobre przygotowanie motocyklistów?

Dlaczego tak ważne jest dobre przygotowanie motocyklistów?

Jazda motocyklem daje poczucie wolności i niezależności, którego motocyklistom mogą tylko pozazdrościć kierowcy samochodów. Dostarcza ogromnej satysfakcji, potrafi być jednak również wyjątkowo niebezpieczna. To jednak nie nonszalancja motocyklistów, wbrew obiegowej opinii, jest tu największym problemem. Znacznie częściej winni wypadków z udziałem tych maszyn są kierowcy samochodów, a sytuacji nie ułatwia to, że lekki i niestabilny motocykl jest bez szans nawet w konfrontacji z autem osobowym.

Jeśli więc marzy nam się bezpieczna jazda motocyklem, nie powinniśmy ignorować znaczenia szkolenia przygotowującego do egzaminu na prawo jazdy kat A. To właśnie umiejętności nabyte w czasie jego trwania pozwalają na poruszanie się po drodze z dużą wprawą. Umożliwiają też czytanie zachowania innych uczestników ruchu drogowego i przewidywania ich reakcji nawet, jeśli te nie są najbardziej oczywiste. Dzięki dobremu wykorzystaniu tego czasu można jeździć potem motocyklem z większą pewnością siebie i mniejszymi obawami.

Prawo jazdy kat. A

Jeśli planujesz zapisać się na kurs prawa jazdy kat. A w Warszawie polecam ofertę Automobilklubu Polski – www.automobilklubpolski.pl/cennik-osk-2.