poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Ciekawe

EHS Consulting – szkolenia BHP wstępne i okresowe dla pracowników. W trosce o bezpieczeństwo w zakładzie pracy

Szkolenia BHP są istotnym elementem funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wynikają one również z podstawy prawnej i obowiązujących przepisów, w myśl których, przedsiębiorstwa zobowiązany jest zapoznać swoich pracowników z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Taka niezbędna wiedza pomoże mu podejmować racjonalne decyzje w sytuacji zagrożenia, m.in. z zasad i procedur udzielania pierwszej pomocy. EHS Consulting to specjaliście z BHP, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i przeprowadzą najskuteczniejsze szkolenia dla pracowników.

Szkolenia BHP – wstępne i okresowe dla pracowników wielu branż

Szkolenia BHP z EHS Consulting to solidna dawka informacji i rzetelne przygotowanie pracowników, którzy zostają zapoznani z istniejącymi przepisami. Kurs obejmuje instruktaż ogólny i stanowiskowy. Pierwszy z nich to część teoretyczna, podczas której pracownik dowiaduje się więcej, na temat obowiązków z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Natomiast część druga, to instruktaż stanowiskowy. Specjalista BHP przeprowadza na terenie firmy szkolenie, w którym uwzględnia zagrożenia panujące na stanowisku pracy. Pierwsze z nich powinno odbyć się w okresie do 6 miesięcy od momentu podjęcia się pracy w przedsiębiorstwie. 

BHP dostosowane do Twoich potrzeb

Dla części ze społeczeństwa, w tym przedsiębiorstw, sytuacja pandemiczna wymusiła wiele zmian, często na plus. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, jak również ich pracowników, EHS Consulting oferuje Szkolenie BHP online Uczestnicy szkolenia otrzymają niezbędne materiały w ramach samokształcenia kierowanego, np. skrypty, przepisy prawne, zestaw pytań kontrolnych. Kursy przez Internet zyskują na popularności. To wygodna forma przeprowadzenia szkolenia BHP dla pracowników i pracodawców. Decydując się na udział, pracownicy otrzymują dostęp do platformy szkoleniowej, na której znajdują się materiały szkoleniowe, a całość zostaje zakończona testem sprawdzającym wiedzę. 

Program szkolenia BHP online

Bezpieczeństwo i higiena pracy ma zakres ogólny. Wiedza, która zostanie przekazana uczestnikom, obejmuje regulacje prawne z zakresu prawa pracy, postępowanie w zakresie ocenie zagrożeń i metod ochrony przed nimi, zasady ergonomii pracy, w tym uwzględnienie stanowisk oraz obowiązków samych pracowników. Kurs BHP przez Internet może być przeprowadzony dzięki stosownemu rozporządzeniu. Wynika to wprost z Art. 12e z dnia 2 marca 2020 r., które weszło w życiu w związku z pandemią koronawirusa.