piątek, 23 lutego, 2024
Zdrowie i Uroda

Ekologiczne opakowania Slowpack. Poznaj opakowania biodegradowalne

Opakowania biodegradowalne, które możemy dostrzec coraz więcej na rynku, to alternatywne zastępstwo dla plastikowych wyrobów. Nasze środowisko naturalne jest bardzo zanieczyszczone tonami tworzyw sztucznych, które w nadmiernej ilości mogą szkodzić naszemu zdrowiu. Aby zażegnać temu światowemu problemowi, potrzebne są konkretne rozwiązania. Z pomocą przychodzi hurtownia Slowpack, która dostarcza ekologiczne opakowania zarówno dla gospodarstw domowych, jak i lokali gastronomicznych.

Słomki papierowe zamiast plastikowych

Ekologiczne słomki papierowe, to zastępstwo dla tradycyjnych, plastikowych rurek, które były dotąd przez nas używane. Największe, światowe marki gastronomiczne zmieniają swoją politykę i jako dodatek do napojów stosują eko słomki. Hurtownia z papierowymi słomkami Slowpack posiada w swoim asortymencie ekologiczne opakowania, wytwarzane z najwyżej jakości materiałów, które z powodzeniem zastąpią w Twoim domu, lokalu gastronomicznym, barze czy foodtrucku, używane dotąd sztuczne tworzywa.

Stosowanie papierowych rurek do napojów znacznie pozwoli ograniczyć używanie plastiku. Szacuje się, że w Polsce codziennie zużywa się 3 miliony plastikowych odpowiedników. Jej rozkład trwa nawet kilkaset lat. Dlatego istotne jest, aby zmienić nawyki społeczeństwa i zacząć stosować alternatywne wyroby papierowe.

Słomki papierowe to nie wszystko

Chętnie stosowane do tej pory talerzyki, kubki, sztućce czy opakowania, możemy zastąpić opakowaniami w pełni biodegradowalnymi, stworzonych z PLA – ekologicznego polimeru, który wyglądem przypomina plastik. Ekologiczne opakowania Slowpack powstają z materiałów takich jak: bambus, drewno, trzcina cukrowa czy otręby pszenne, które po konsumpcji posiłku mogą bez problemu zostać przez nas zjedzone i nie w płynie to źle na nasz organizm. Wśród dostępnych produktów na rynku warto wybrać te, które są ekologiczne. Dzięki temu każdy z nas przyczyni się do ochrony środowiska.

 

uliffeart.org emental.com mubezpieczenia.pl