poniedziałek, 22 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Gotowanie – nowe hobby!

Czy gotowanie może stać się hobby na całe życie? Okazuje się, że tak. Obecnie możemy korzystać nie tylko z nieograniczonego dostępu do różnorodnych produktów z całego świata, ale też wykorzystywać przepisy zamieszczane w sieci za darmo. Wiele osób kolekcjonuje książki kucharskie, w których najwięksi kucharze świata dzielą się z nami swoimi sekretami. Z takim zapleczem wystarczy tylko chcieć! Gotowanie uprzyjemnią nam nowoczesne komplety garnków. Jakie wybrać?

Nowoczesne tworzywa oraz interesujący design

Różnorodność kompletów garnków może przyprawić o zawrót głowy. Warto jednak przyjrzeć się z bliska interesującym nas produktom. Na stronie Gerlach.pl znajdziemy interesujące komplety garnków dedykowanych zarówno na klasyczne kuchenki gazowe, jak i kuchenki elektryczne, ceramiczne czy tez indukcyjne. Duży wybór kompletów z mniejsza lub większa ilością elementów pozwoli na wybranie produktów dla siebie. Interesującą propozycją są również pojedyncze brytfanny czy duże garnki, które kupimy oddzielnie.

Wśród wartych uwagi produktów wymienia się przede wszystkim garnki wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Taki produkt nie tylko jest odporny na wysokie temperatury – zabezpieczono go przed odkształceniami czy działaniem rdzy. W dnie garnków umieszczono aluminiowy dysk, dzięki któremu produkty te można wykorzystywać na kuchenkach indukcyjnych. Dzięki dyskom ciepło rozprowadzane jest równomiernie, a dno garnka nagrzewa się szybciej. Ma to niebagatelny wpływ na przyspieszenie procesu gotowania oraz na oszczędność energii elektrycznej. Garnki wyposażono w szklane pokrywy z niewielkimi odpowietrznikami.

Funkcjonalna patelnia w kuchni

Czy smażone potrawy mogą być zdrowe? Zdecydowanie tak – dzięki nowoczesnym patelniom możliwe stało się smażenie na niewielkiej ilości tłuszczu. Poprzez zastosowanie dna z dyskiem ferromagnetycznym patelnia nagrzewa się znacznie szybciej, a ciepło jest rozprowadzane równomiernie. Oznacza to znacznie krótsze smażenie, bez utraty cennych składników odżywczych.