poniedziałek, 22 lipca, 2024
Zdrowie i Uroda

Jak ozdobić paznokcie metodą hybrydową?

Popularne hybrydy są zabiegiem docenianym przez większość Polek. Nic w tym dziwnego – dzięki manicure hybrydowemu można się cieszyć pięknymi dłońmi o zadbanych paznokciach bez odprysków, a także bez uszczerbku dla płytki paznokcia.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci – czy to dla każdego?

Zdecydowanie każda kobieta powinna wypróbować tę technikę malowania paznokci. Dzięki zastosowaniu zwykłego lakieru połączonego z elastycznym żelem utwardzonym w lampie UV, uzyskuje się efekt, który wystarcza nawet na dwa do trzech tygodni (w zależności od tempa wzrostu paznokci). Poleca się go szczególnie osobom, które nie mają czasu na częstą stylizację paznokci, ale chcą cieszyć się zadbanymi dłońmi. Korzystanie z dużej ilości detergentów lub częste mycie rąk nie jest przeciwwskazaniem do stosowania metody hybrydowej zdobienia paznokci.

Choć jest to metoda polecana każdemu, należy zaznaczyć że nie u każdego się ona sprawdza. Osoby o szczególnie tłustej płytce paznokcia muszą się liczyć z tym, że lakier hybrydowy może odchodzić od paznokcia. W takich sytuacjach profesjonalne stylistki paznokci delikatnie żelują paznokieć, a dopiero na wierzch kładą hybrydy.

Przebieg zabiegu manicure hybrydowego

Wykonanie zabiegu nie trwa długo i nie jest szczególnie skomplikowane, a osoba o większym doświadczeniu, na przykład pracująca w salonie kosmetycznym, jest w stanie wykonać taki manicure w ciągu około godziny – w zależności od wybranych zdobień.

W pierwszej kolejności należy spiłować płytkę paznokcia, aby ją wygładzić i wyrównać. Następnie płytkę odtłuszcza się specjalnym płynem i nakłada przezroczystą bazę, którą należy utwardzić w lampie UV.

W kolejnym etapie metody hybrydowej zdobienia paznokci maluje się płytkę wybranym kolorem dwukrotnie – po każdej warstwie utwardzając lakier w lampie UV. Po uzyskaniu odpowiedniego nasycenia koloru, paznokcie maluje się za pomocą top coata i ponownie utwardza – tym razem nieco dłużej. Na koniec należy jedynie ponownie odtłuścić paznokcie i nasmarować skórki oliwką.

Zdobienia paznokci przy hybrydach

Tak jak przy każdej innej metodzie malowania paznokci, również przy hybrydach możliwe jest zdobienie ich, na przykład za pomocą malowanych wzorków czy specjalnych lakierów zapewniających rozmaite efekty.

Na rynku można spotkać między innymi lakiery z brokatem, dające efekt lustra, chromowania czy marmurku. W stylizacji paznokci ogranicza nas jedynie nasza fantazja oraz umiejętności stylistki – bowiem możliwości jest wiele.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-hybrydowa/.