niedziela, 26 maja, 2024
Dom i Wnętrze

Jak sprawić, by każdy posiłek był wyjątkowy?

Codziennie spożywane posiłki mają kolosalny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie – dlatego też powinniśmy przykładać dużą wagę do tego, jakie produkty wykorzystujemy w naszych kuchniach. Dzisiaj w sklepach znajdziemy wiele interesujących produktów, zarówno od lokalnych, jak i zagranicznych dostawców. Warto wykorzystywać je w swojej kuchni i stale poszerzać ilość serwowanych dań naszym bliskim. Jak urozmaicić codzienne posiłki, by dawały radość?

Warzywa i owoce – podstawa żywienia!

Jednym z najprostszych sposobów na zdrowie jest regularne spożywanie nieprzetworzonych i surowych warzyw i owoców. Są one nie tylko zdrową przekąską, ale i cennym źródłem wielu witamin i mikroelementów. Warzywa i owoce możemy jeść zarówno w domu, jak i traktować je jako dodatkowe jedzenie w pracy czy w szkole. W naszej codziennej diecie nie powinno zabraknąć również produktów zbożowych – mogą być to płatki owsiane, ale również pieczywo pełnoziarniste, orzechy i nasiona. Dostarczą one do organizmu cennych mikroelementów oraz błonnik.

Zadbaj o wygląd stołu w jadalni

Chcąc podnieść walory estetyczne podczas posiłków koniecznie zwróćmy uwagę na elementy znajdujące się na stole. Wiele uwagi poświęca się dzisiaj sztućcom – zestaw sztućców zaproponuje nam wielu producentów. Czym kierować się wybierając sztućce? Z pewnością ważna powinna być trwałość i to z jakiego materiały wykonane są elementy konkretnego zestawu. Rekomendowane są sztućce tworzone ze stali nierdzewnej 18/10. Wiele z dostępnych kolekcji jest pięknie zdobiona – jest w czym wybierać! Projektanci czerpali z klasycznych wzorów, zdobiąc rękojeści noży czy widelców eleganckimi ornamentami. Nie brak w kolekcjach nieco nowszego wzornictwa, nawiązującego do stylu skandynawskiego czy minimalistycznego.

Industrialna półka typu loft do łazienki zobacz zobacz