niedziela, 26 maja, 2024
Zdrowie i Uroda

Kiedy wybrać się z dzieckiem do ortodonty?

Kiedy wybrać się z dzieckiem do ortodonty?

Nawet najbardziej skomplikowane wady zgryzu można dziś korygować pod warunkiem, że znajdzie się lekarza, który podpowie, jakie działania podjąć w tym celu. Nie ma wątpliwości, co do tego, że im szybciej odwiedzi się jego gabinet, tym lepiej. Kiedy więc zdecydować się na taki krok i które sygnały powinny zaalarmować rodziców, że ze zgryzem ich dziecka dzieje się coś niedobrego?

Co do zasady, jeśli dziecięce uzębienie rozwija się prawidłowo, rodzice nie odwiedzają specjalistów. Jest to jednak błąd. Ortodonta w Gliwicach powinien zobaczyć każdego sześciolatka, jest to bowiem czas, w którym w jamie ustnej dziecka zaczynają pojawiać się pierwsze zęby stałe. Na tym etapie można już ocenić, jak wygląda szczęka. Można też odpowiedzieć na pytanie o to, czy rzeczywiście jest ona ukształtowana prawidłowo. Czasem już w tym momencie można przystąpić do korygowania wady. Nie zawsze jest to możliwe, już na tym etapie można jednak podejmować działania przyczyniające się do tego, że wspomniana wada nie będzie się rozwijała.

zobacz https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ https://beesafe.pl/porady/kara-za-nieprzerejestrowanie-samochodu/