niedziela, 26 maja, 2024
Zdrowie i Uroda

Kiedy zazwyczaj wykonywana jest histeroskopia?

Kiedy zazwyczaj wykonywana jest histeroskopia?

Wziernikowanie macicy, znane też jako histeroskopia, jest zabiegiem pozwalającym na przeanalizowanie tego, jak wygląda ten narząd rodny kobiety i z jakimi ewentualnymi zagrożeniami powinna liczyć się jego właścicielka. Jest to metoda wyjątkowo bezpieczna wysoko ceniona nie tylko przez lekarzy, ale również przez pacjentki właśnie dlatego, że ryzyko ewentualnych powikłań jest niewielkie.

Histeroskopia ma przynajmniej kilka zastosowań. Wykonuje się ją przede wszystkim po to, aby określić, czy kobieta nie zmaga się z problemami związanymi z budową i funkcjonowaniem narządów rodnych. Jest to jednak również badanie stosowane już podczas leczenia. Wielość funkcji sprawia, że lekarze często mówią o podziale histeroskopii na diagnostyczną i operacyjną. Wziernikowanie najczęściej zaleca się wówczas, gdy pacjentka zgłasza problem z krwawieniem, a wywiad i podstawowe badania ginekologiczne nie pozwalają na ustalenie ich przyczyny. Jest to również jedno z pierwszych badań, jakie wykonuje się w przypadku kobiet mających problem z zajściem w ciążę.

zobacz wiecje https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/