poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Motoryzacja

Koszty profesjonalnej pomocy drogowej

 

Na rynku usług motoryzacyjnych działa wiele firm zajmujących się różnymi formami działalności. Do ich grona zaliczają się mechanicy samochodowi, firmy blacharskie, wulkanizacyjne czy też pomoce drogowe oferujące holowanie albo naprawę pojazdów na trasie i inne formy wsparcia w nagłych, niechcianych sytuacjach na drodze. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat kosztów profesjonalnej pomocy drogowej.

 

Cena uzależniona od typu usługi

 

Oczywiście koszt pomocy drogowej zależy od rodzaju usługi. Standardowe uruchamianie pojazdu na kable czy też dowóz paliwa albo naprawa ogumienia może kosztować kilkadziesiąt złotych. Poważniejsze naprawy czy też holowanie na bardzo dalekim dystansie może już kosztować kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Na szczęście istnieją liczne, porządne firmy, takie jak https://holowaniekrakow.pl/kontakt/, które posiadają korzystne stawki oraz oferują liczne rabaty dla stałych klientów.

 

Korzystne pakiety Assistance

 

Aby nie martwić się wysokimi kosztami pomocy drogowej, warto wykupywać ubezpieczenie OC lub AC razem z pakietem Assistance. W ramach takiego pakietu firma ubezpieczeniowa finansuje usługi z zakresu pomocy drogowej do określonej kwoty lub liczby kilometrów (w przypadku holowania). Dzięki najlepszym pakietom można w bardzo dużym stopniu ograniczyć cenę, którą należy zapłacić na koniec lub całkowicie o niej zapomnieć.

 

Usługi z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia

 

Porządne firmy, takie jak na przykład https://pomoc-drogowa-poznan.supermechanik.pl posiadają przystępne ceny, ale warto dowiedzieć się czy dana firma umożliwia finansowanie pomocy drogowej z OC sprawcy stłuczki. Dzięki szerokim kontaktom z towarzystwami ubezpieczeniowymi wiele firm nie pobiera opłat od swoich klientów tylko bezpośrednio od ich ubezpieczycieli. To sprawia, że osoby, których auta zostały uszkodzone na trasie nie muszą posiadać przy sobie dużych pieniędzy.