poniedziałek, 22 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Kuchnia w dobrym stylu

Kuchnia to takie pomieszczenie, gdzie nie tylko spędzamy większą ilość czasu. To również miejsce, gdzie gromadzimy się na wspólnych rozmowach oraz jeżeli jest tylko taka możliwość, spożywamy wspólnie posiłki. Warto więc urządzić ją w dobry sposób.

Kuchnia i jej styl

Każda kuchnia, tak jak i pozostałe pomieszczenia w domach musi mieć swój styl. Do małych pomieszczeń kuchennych – aneksów warto wybrać jasne barwy oraz proste bryły, dzięki czemu uda nam się ujednolicić całą powierzchnię. Zrezygnujmy z wielkich wzorów, które mogą całą kuchnię przytłaczać. Nie wybierajmy dodatków w ciemnych kolorach, które wpływają na optyczne zmniejszenie pomieszczenia. Można postawić na bardzo ciekawy eklektyzm, czyli łączenie różnych stylów. Przy czym zastosowanie takiego rozwiązania nie jest łatwe. Warto je wykorzystać tylko wtedy, kiedy mamy doskonałe wyczucie plastyczne lub współpracujemy z dobrym projektantem wnętrz.

Blaty kuchenne

Kuchnia musi posiadać dobrze wykonane blaty kuchenne, które będą w stanie wytrzymać w takim miejscu długi czas. Takie blaty można wykorzystać nawet w momencie zmiany samych mebli na nowe. Warte uwagi są te, które wykonane są z granitu. Przy czym blaty marmurowe nie sprawdzają się w kuchniach, ponieważ pod wpływem różnych produktów spożywczych, np. cytryna,  mogą zostać uszkodzone. Produkowane na bazie naturalnych kwarców – blaty kwarcogranitowe mają podobne cechy do czystych blatów granitowych. Solidnej jakości są blaty wykonane z płyty laminowanej, które są najczęściej spotykane w domach.