poniedziałek, 22 lipca, 2024
Technologia

Kursy online – kiedy chcemy dokształcać się bez wychodzenia z domu

Szukając sposobów na przebranżowienie jednym z najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem są różnorodne kursy, organizowane zarówno przez instytucje państwowe, jak i prywatne firmy specjalizujące się w danych zagadnieniach. Kursy mogą być również prowadzone przez osoby tworzące jednoosobowe firmy – zazwyczaj szkolenia takie dotyczą działalności w sieci oraz rozwoju osobistego. Co ze szkoleniami online?

Platformy online – od nauki na uniwersytetach do nauki w domu!

Kursy online to dzisiaj jedne z najchętniej wybieranych – są nie tylko ogólnodostępne, ale też oferowane w atrakcyjnych cenach. Ich największą zaletą jest fakt, że aby się uczyć nie musimy wychodzić z domu. Wystarczy komputer, Internet i dobre chęci. Protoplastą dzisiejszych platform e-learningowych były platformy tworzone na potrzeby uczelni wyższych: uniwersytetów, politechnik czy akademii. Platformy takie miały pozwalać studentom na pobieranie materiałów naukowych przygotowanych wcześniej przed wykładowców. Z czasem platformy pozwalały również na publikowanie ocen za egzaminy czy też na kontaktowanie się z konkretnymi wykładowcami. Dzisiaj rola platform znacząco wykracza poza mury uczelni wyższych – platformy wykorzystywane są do oferowania wysokiej klasy kursów i szkoleń online, które wykorzystywane są przez osoby w różnym wieku.

Szkolenia na wyciągnięcie ręki!

Na platformach e-learningowych znajdziemy kurs 3ds Max, który przyda się początkującym architektom wnętrz, ale również grafikom. Na platformach nie brak również szkoleń związanych z programowaniem czy obróbką zdjęć. Szkolenia mogą być wykorzystywane przez różnorodnych inżynierów, grafików, programistów, informatyków. Wszystkie są w formie video, a znalezienie odpowiedniego poziomu nie przysporzy nam żądnych problemów.