piątek, 29 września, 2023
Ciekawe

Lipiec pod Tatrami

Szukając idealnej destynacji na krótki, wakacyjny urlop warto zastanowić się nad wyjazdem na Podhale. Region ten kojarzony jest głównie z Zakopane i Tatrami – my przekonujemy jednak, że skrywa on znacznie więcej interesujących miejsc i tajemnic. Czy warto wybrać się tam na urlop?

Szlaki turystyczne, piękne widoki, doskonałe jedzenie

Co ciągnie nas pod tatry? Z pewnością są to wspaniałe panoramy, możliwość skorzystania z kolejek górskich. Osoby aktywne chętnie wybierają się na górskie szlaki, które pozwalają poznać nieznane zakątki Tatrzańskiego Parku Narodowego. Warto tu także skosztować regionalnej kuchni – w wielu restauracjach i karczmach znajdziemy lokalne przysmaki, doskonałe mięsa, regionalne alkohole.
Zdecydowanej większości z nas Podhale kojarzy się z Zakopanem i właśnie tam szukamy noclegów. To spory błąd – ceny w zimowej stolicy Polski są wysokie, nierzadko też turyści czują się oszukani bardzo niskim poziomem obsługi i samego lokalu. Aby nie rozpoczynać urlopu falstartem dobrym pomysłem jest poszukanie noclegu w innym mieście, w którym zrobimy sobie bazę wypadową. Świetnym rozwiązaniem okaże się położona niedaleko Zakopanego Bukowina Tatrzańska. Wśród licznych hoteli i pensjonatów na uwagę zasługuje rodziny pensjonat willamajerczyk.com, z którego okien roztacza się wspaniała panorama Tatr.

Poznaj zalety Bukowiny Tatrzańskiej

Bukowina znana jest przede wszystkim z term, które tłumnie odwiedzane są bez względu na porę roku. Na turystów czekają tu także liczne stoki narciarskie w okresie zimowym. Turyści wybierający się w te strony latem mogą liczyć na kameralną atmosferę oraz atrakcyjne ceny.

ubezpieczenie szkolne zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-prawa-jazdy/