piątek, 23 lutego, 2024
Dom i Wnętrze

Meble drewniane, dopasowane do naszego wnętrza

Decydując się na stworzenie naszej sypialni od nowa mamy w głowie wiele pomysłów. Niestety, zazwyczaj rozbijają się one o ceny wybranych mebli czy też fakt, że nie każde wnętrze będzie wyglądało jak to, prezentowane w magazynach wnętrzarskich. Jak podejść do tematu zmian w sypialni? Z pewnością z głową – konieczne jest znalezienie produktów spełniających nasze oczekiwania i wnoszących nową estetykę do wnętrz!

Meble wykonane z trwałych materiałów

Szukając inspiracji na naszą sypialnię z pewnością nie raz natknęliśmy się na piękne propozycje w katalogach wnętrzarskich czy w portalach dekoratorskich z wykorzystaniem mebli z litego drewna. Dzisiaj ich design znacząco zmienił się od tego, co pamiętamy z poprzednich lat. Projektanci dbają o to, aby meble te były eleganckie, funkcjonalne, spełniały wymogi estetyczne. Dodatkowo wykorzystany do ich produkcji materiał musi spełniać wyśrubowane normy. Jakie?
Lite drewno jest tworzywem o wysokiej gęstości. Oznacza to, że z trudne będzie się ono wyginać, będzie odporne na wnikanie wody, brudu, zarysowania, ścieranie. Na długi czas zachowa swój piękny kolor. Lite drewno pozyskiwane jest w Polsce z takich gatunków jak dąb, sosna, buk. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie klientom różnorodności kolorystycznej. Marki takie jak notodo.pl mogą zaproponować także bejcowanie i lakierowanie drewna. Dzięki tym zabiegom możliwa jest zmiana koloru oraz dodatkowe zabezpieczenie drewna.

Dlaczego warto inwestować w lite drewno?

Przede wszystkim jest to materiał niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia. Na długie lata zachowuje piękny wygląd, a dodatkowo może być zdobiony innymi materiałami (jak np. w przypadku łóżek z tapicerowanymi zagłówkami). Poza samymi łóżkami z litego drewna tworzy się również eleganckie szafy, komody, niewielkie szafki nocne czy toaletki.

https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ rp.pl