poniedziałek, 22 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Na co zwrócić uwagę wybierając narzuty pikowane?

Wybierając idealne narzuty na łóżko warto kierować się przede wszystkim praktycznymi wskazówkami. Pamiętać należy nie tylko o jakości wykonania i rodzaju zastosowanych materiałów, ale również o stopniu łatwości późniejszej konserwacji.

Czym charakteryzuje się dobra narzuta?

Praktyczne i funkcjonalne narzuty pikowane powinny być łatwe do uprania. Unikać należy tanich narzut, które niestety pod wpływem wysokich temperatur i wirowania tracą swoją pierwotną wersję i wszelkie walory.

Jeżeli chodzi o praktyczność to unikać należy narzut wykonanych ze szlachetnych materiałów, które dodatkowo ozdobione są pięknymi cekinami i eleganckimi haftami. Co prawda narzuty tego typu prezentują się bardzo okazale, ale koszty ich prania są naprawdę bardzo wysokie.

Długość narzuty ma znaczenie

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale bardzo duże znaczenie ma również długość samej narzuty pikowanej. Przed zamówieniem nowej narzuty należy dokładnie zmierzyć łóżko. Warto zastanowić się także nad tym, czy nowa narzuta pikowana ma dokładnie przylegać ramie, czy też ma elegancko zwisać poniżej linii materaca.

Gdy znamy dokładne wymiary materaca, to sprzedawca podpowie nam jaki rozmiar narzuty będzie najlepszym wyborem. Warto wspomnieć również i o tym, że pikowane narzuty można wykorzystać nie tylko na łóżku. Oryginalna narzuta pikowana doskonale nadaje się do kanapy albo ulubionego fotela. Możliwości aranżacyjnych jest naprawdę bardzo wiele, dlatego też warto poeksperymentować.

Jaka najlepsza narzuta na kanapę?

Lekkie i praktyczne narzuty pikowane, jak wspomniano powyżej doskonale nadają się nie tylko na łóżka, ale również na fotele i kanapy. Godne uwagi są modele szyte z bawełny, które są najlepszym wyborem dla alergików. Pikowane mieszanki wielobarwnych tkanin są najlepszą alternatywą dla prostych narzut.

Warto wspomnieć również i o tym, że wybór nowej narzuty pikowanej to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważną kwestią jest również to, aby wybrać poduszki dekoracyjne, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Eleganckie poduszki mogą być nie tylko precyzyjnie ułożone, ale również porozrzucane na wierzchu, dzięki czemu dodadzą danemu wnętrzu bardzo przytulny i ciepły klimat.

Narzuty pikowane znaleźć można w ofercie spokko.pl