poniedziałek, 22 lipca, 2024
Ciekawe

Na jakie skrzynki an warzywa warto się zdecydować?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale konieczność bardzo długiego przechowywania warzyw, a także ich transportu, w pewnym stopniu zmusił producentów do znalezienia zdecydowanie innych rozwiązań związanych z pakowaniem warzyw. Warto również mieć świadomość, że cieszące się ogromnym zainteresowaniem jeszcze kilka lat temu drewniane skrzynki na warzywa, a także skrzynie na warzywa coraz częściej są zastępowane przez skrzyniopalety na warzywa. Wykonane są one bowiem z tworzywa sztucznego. Na jakie skrzynie na warzywa warto obecnie się zdecydować?

Postawienie na tworzywo sztuczne

Koniecznie trzeba zaznaczyć, ze zapotrzebowanie producentów na skrzynie ze sztucznego tworzywa się nie zmniejsza. Zmieniają się jedynie systematycznie rosnące oczekiwania związane z jakością produktów. Warto mieć świadomość, że zarówno drewniane skrzynie, jak i skrzyniopalety w odniesieniu do tych samych produktów wykonanych z tworzywa sztucznego, są zdecydowanie cięższe. Ponadto produkty z drewna charakteryzują się bardzo małą odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia, przede wszystkim przy największych obciążeniach. Skrzynie z drewna podatne są także na zmieniające się systematycznie warunki atmosferyczne.

Z kolei produkty z tworzywa sztucznego doskonale zdają egzamin nie tylko przy bardzo wysokich, ale również wyjątkowo niskich temperaturach powietrza. Należy także zaznaczyć, że różnego rodzaju pojemniki na warzywa, które zostały wykonane z tworzywa sztucznego można wykorzystać nie tylko do przewożenia warzyw w chłodniach, ale także pod plandekami.

Jaka jest zasadnicza różnica między transportem a magazynowaniem warzyw?

Trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku transportu w zdecydowanej większości przypadków nie będzie specjalnych wymagań jeżeli chodzi o rodzaj wykończenia skrzyniopalety. W kolei w kwestii magazynowania istotne jest, by wszystkie praktycznie wszystkie warzywa znajdujące się w środku skrzyniopalety na warzywa były schłodzone równomiernie. Jest to powód, dla którego w przypadku magazynowania zdecydowanie większym zainteresowaniem będą cieszyły się głębsze skrzynie z wyższymi ścianami, gdzie zostały przez producenta wykonane także dodatkowe nacięcia gwarantujące właściwą cyrkulację powietrza. W magazynach doskonale egzamin zdadzą również skrzynki na warzywa cechujące się znacznie większą pojemnością w porównaniu do tradycyjnych.