środa, 29 marca, 2023
Zdrowie i Uroda

Nie tylko położnictwo – poznaj zalety USG 3D

Nie tylko położnictwo - poznaj zalety USG 3D

Lista badań pozwalających na uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, jak rozwija się ciąża, jest coraz dłuższa. Nadal nie wszystkie są refundowane przez NFZ, zdecydowana większość z nich nie tylko nie wiąże się z dużymi kosztami własnymi, ale również stwarza wyjątkowo duże możliwości diagnostyczne. Jednym z takich badań jest USG trójwymiarowe znane też jako USG 3D.

Obrazowanie techniką trójwymiarową cieszy się dużą popularnością jako metoda, która pozwala na ocenę przestrzenna badanego w danym momencie obiektu. W ginekologii stosuje się je zresztą nie tylko podczas analizy stanu płodu, ale również w diagnostyce niepłodności zwłaszcza, jeśli pojawia się podejrzenie, że kobieta, która nie może zajść w ciążę zmaga się z problemem anomalii narządów rodnych. W położnictwie można wykorzystywać je nie tylko do uzyskania trójwymiarowego obrazu płodu. USG 3D jest też dobrym rozwiązaniem, gdy pojawia się potrzeba dokonania bardziej wnikliwej analizy anatomicznego przekroju któregoś z jego narządów. Co ważne, badanie to pozwala oceniać stan narządów wewnętrznych.

https://raildude.pl/jazda-konna-jaki-kask-wybrac/ https://magicflvacation.com/co-o-iso-17025-wiedziec-trzeba/ https://vinnvinn.org/swiatowe-standardy-w-przedsiebiorstwach/