środa, 7 czerwca, 2023
Dom i Wnętrze

Nowoczesne metody na zadaszenie tarasu

Zadbany taras czy ogród to idealne miejsce do odpoczynku, nauki, pracy czy wspólnego spożywania posiłków. Wystarczy kilka prostych elementów, aby zwykły taras czy przydomowy ogród odmienić nie do poznania. Dzisiaj liczni producenci oferują nam nie tylko nowoczesne meble ogrodowe, ale i dodatki, których zadaniem jest podniesienie naszego komfortu i poziomu bezpieczeństwa.

Zadaszenie tarasu – nowoczesne tarasole

Jednym z elementów, który coraz częściej widać na naszych tarasach i w ogrodach, jest tarasola. Ten nowoczesny sposób na zadaszenie wybranego miejsca staje się coraz popularniejszy! Tarasole wznoszone są na aluminiowych profilach, które wcześniej odpowiednio zabezpieczono przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Wewnątrz konstrukcji tarasoli znajduje się ukryty system odprowadzania wody. Kolor konstrukcji wybiera klient – do dyspozycji ma paletę ponad 200 klasycznych barw. Więcej informacji o zastosowanych materiałach znajdziemy na stronie tarasola.pl.

Jak tworzony jest dach tarasoli?

Na szczycie tarasoli umieszczony jest dach – może być on wykonany na kilka sposobów. Najbardziej pożądanym jest obecnie dach lamelowy, wykonany z aluminiowych lameli. Elementy te zainstalowane są w taki sposób, aby móc obracać się o 135 stopni. Dzięki temu użytkownik sam decyduje, jak wiele słońca przedostaje się pod tarasolę. Rozwiązanie to sprzyja także lepszej cyrkulacji powietrza. Lamele nie chłoną brudu, są odporne na promieniowanie UV, nie nagrzewają się, więc w ich cieniu panuje przyjemny chłód.

Drugi rodzaj dachu tworzony jest z materiałów poliestrowych pokrytych poliuretanem. Połączenie takie daje gwarancję, że dach chronić będzie zarówno przed promieniowaniem UV, jak i przed deszczem. Dachy tarasoli mogą być rozkładane i składane manualnie lub przy pomocy dedykowanego pilota.

https://bannedcd.org https://jnbfgk.com https://bia24.pl/kategorie/dom-i-zdrowie/co-poza-ubezpieczeniem-oc-jaka-polise-wybrac.html