poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Ciekawe

Obalamy mity na temat piwa bezalkoholowego

Piwo bezalkoholowe to trunek, który przeznaczony jest dla wszystkich osób zmotoryzowanych, które uwielbiają smak piwa, ale muszą prowadzić pojazdy. Ten zero procentowy napój stał się w ostatnich latach w Polsce bardzo popularny. W poniższym artykule przedstawiamy i obalamy najważniejsze mity, które dotyczą piwa bezalkoholowego. Zapraszamy do lektury!

Czy piwo bezalkoholowe nie ma smaku?

Wiele osób sądzi, że ten trunek ma smaku, charakterystycznej goryczki bądź nut słodowych. Jest to absolutna nieprawda. Warto wiedzieć, że goryczka jest efektem chmielenia – nie istnieje związek między zawartością alkoholu a smakiem chmielu. Sytuacja wygląda tak samo w przypadku słodowości – powstaje ona przez użycie określonych związków bezalkoholowych, zatem piwo bezalkoholowe posiada zarówno smak goryczki chmielowej oraz smak słodu. Mit obalony!Proces produkcji piwa bezalkoholowego przebiega bardzo podobnie do tworzenia piwa klasycznego. Dzięki temu firmy piwowarskie co chwilę wymyślają nowe smaki tego bezalkoholowego trunku, aby zadowolić wszystkich kierowców.

Piwo bezalkoholowe w ogóle nie zawiera alkoholu?

Polskie prawo wskazuje, że piwo bez alkoholu jest napojem, który może posiadać maksymalnie 0,5% alkoholu. W sklepach można znaleźć piwa tego typu zarówno posiadające 0,5% alkoholu, jak i te, które nie zawierają go w ogóle, ale mimo tego smakują znakomicie.

Piwo 0% szkodzi zdrowiu – to prawda? Obalamy powszechny stereotyp

Większość osób utożsamia piwo z niezdrowym stylem życia, tłustym jedzeniem i innymi negatywnymi elementami. Jest to stereotyp. W tradycyjnym piwie najbardziej niezdrowym składnikiem jest oczywiście alkohol, który wpływa w bardzo negatywny sposób na organizm człowieka. Jak wiadomo, piwo 0% nie zawiera alkoholu, zatem tezy o jego negatywnym wpływie na zdrowie człowieka są nieprawdziwe.Piwo bez procentów bardzo często spożywają sportowcy, osoby stosujące specjalne diety czy prowadzące aktywny tryb życia. Do tej grupy zaliczają się również kierowcy. Piwa niezawierające alkoholu są oceniane przez wielu dietetyków jako napoje izotoniczne, które w szybkim tempie uzupełniają braki elektrolitów, mikro oraz makroelementów. Ponadto dodają energii i regenerują organizm.

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepiebezalkoholowe.com