czwartek, 13 czerwca, 2024
Biznes

Odzyskaj pieniądze bez wychodzenia z domu – poznaj faktoring

Czasem oczekiwanie na spłatę należności przeciąga się – mogłoby się zdawać – w nieskończoność. W wielu branżach zwyczajną praktyką jest ustalanie długich, 30- czy 60-dniowych terminów zapłaty za faktury. Taki stan rzeczy nie pomaga małym przedsiębiorcom, ale może też stwarzać problemy większym firmom – wszystko zależy od tego, na jak duże kwoty czekamy.

Łańcuch zależności pomiędzy kontrahentami to kolejna rzecz, która ciągnie się w nieskończoność. Czasem bywa tak, że sami zalegamy ze spłatą należności, ponieważ oczekujemy na spłatę ze strony klientów. Jak przerwać ten krąg? Z pomocą przychodzi faktoring.

 

Czym jest faktoring?

To usługa, w której możemy sprzedać firmie faktoringowej faktury, na których spłatę czekamy. Faktor wypłaci nam pieniądze pomniejszone o prowizję, a my będziemy mogli spłacić nasze długi, poprawić płynność finansową firmy czy skorzystać z innej okazji, która wymaga natychmiastowego dostępu do środków.

 

Istotną zaletą faktoringu jest łatwość jego uzyskania oraz szybkość działania, co czyni go świetną alternatywą dla kredytu bankowego. Dlaczego łatwiej uzyskać faktoring niż kredyt? Ponieważ sprzedajemy faktorowi należność, a więc pieniądze, które są należne naszej firmie, ale w danym momencie nie mamy do nich dostępu. Dla firmy faktoringowej istotna będzie więc wypłacalność dłużnika, ponieważ to od niego będzie ściągać należność.

 

Zamiast więc oczekiwać na zapłatę za fakturę nawet przez kilkadziesiąt dni, weź faktoring w PragmaGO i otrzymaj gotówkę niemal od razu!

 

Rodzaje faktoringu

Istnieją różne rodzaje faktoringu, które pozwalają wybrać ofertę idealnie skrojoną pod potrzeby Twojej firmy. Do najpopularniejszych należą faktoring jawny oraz cichy, różniące się od siebie tym, czy chcemy poinformować kontrahenta o fakcie sprzedaży należności firmie faktoringowej oraz faktoring z regresem i bez. W tych opcjach chodzi o to, która ze stron (faktor czy firma korzystająca z faktoringu) poniesie ryzyko w razie niewypłacalności dłużnika.

 

Poza tym klienci PragmaGO mogą skorzystać z faktoringu online, który przyda się szczególnie firmom współpracującym ze stałymi kontrahentami, dla których wystawiają faktury z długimi terminami płatności.

 

Potrzebne Ci środki na zakupy dla firmy?

Nie zawsze jedynym problemem jest oczekiwanie na spłatę należności ze strony kontrahentów, stale jednak firmy potrzebują nowych materiałów czy towarów umożliwiających im prowadzenie działalności. Co jeżeli nie dysponujemy aktualnie potrzebnymi środkami na zakupy firmowe, a szykują się kolejne zlecenia, które pozwolą na poprawienie sytuacji firmy?

 

W takiej sytuacji rozłóż koszty na raty w PragmaGO – to bardzo proste! Wystarczy zgłosić złożone zamówienia do sfinansowania na stronie PragmaGO i zaakceptować warunki umowy w wiadomości SMS. Następnie PragmaGO zapłaci za zakupy firmowe, dzięki czemu Twoja firma będzie mogła wykonać intratne zlecenie, a za zakupy zapłacisz w dogodnych ratach, których liczbę i wysokość ustalisz sam.

 

live url https://nowoczesny.pl/ubezpieczenie-assistance-dlaczego-warto-miec-pomoc-na-drodze/ Nowoczesny metalowy kwietnik stojący