poniedziałek, 22 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Okna drewniane czy plastikowe – inwestycja na długie lata

Zakup stolarki okiennej to niezwykle ważna i droga inwestycja na długie lata. Nic dziwnego, że wiele osób ma dylemat, przeglądając oferty producentów. Okna drewniane czy plastikowe – postarajmy się znaleźć odpowiedź, która będzie nas w pełni satysfakcjonować.

Okna z litego drewna

Sosna, modrzew, świerk, polski dąb, a nawet mahoń, czy meranti – są to najlepsze gatunki, które służą do wykonania okien. Nie tylko się prezentują pięknie, ale również wykazują się dobrymi właściwościami, jeżeli chodzi o okna na dworze. Są one w stanie poradzić sobie z wieloma czynnikami zewnętrznymi. Nie można zapomnieć o tym, że co kilka lat trzeba będzie je przeszlifować i na nowo pomalować, aby przedłużyć ich trwałość. Drewniane okna są bardzo łatwe w naprawie. Bardzo często wykorzystywane są one do miejsc, gdzie potrzebne są okna o nietypowym kształcie, np. łuku. Czy to pomoże nam odpowiedzieć na pytanie – okna drewniane czy plastikowe są lepsze?

Okna drewniane czy plastikowe na długi czas?

Okna PCV nie są tak drogie, dlatego ze spokojem możemy zdecydować się na ich wykorzystanie w swoich domach, a nawet w firmach. Chociaż przy tej okazji warto dodać, że w przypadku dużych przeszkleń, jak np. w centrach handlowych, żadna z tych propozycji nie będzie należycie spełniała swoich funkcji. Do takich rzeczy lepszą propozycją będzie stolarka aluminiowa. Wróćmy jednak do plastiku, które to z reguły wzmacniane są kształtownikami stalowymi. Są to idealne okna, które świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o dużym poziomie wilgotności.