poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Dom i Wnętrze

Okna instalowane w firmach – jakie wybrać?

Wykańczanie budynku firmowego wiąże się zazwyczaj z koniecznością zadbania o konkretny rodzaj posadzek, kolor ścian. Wśród najważniejszych zagadnień warto wymienić wybranie stolarki okiennej – ten wybór wpłynie przede wszystkim na komfort pracowników w środku oraz zabezpieczenie dóbr znajdujących się wewnątrz budynku. Jakie produkty warto rozważyć w tym przypadku?

Okna antywłamaniowe, zwiększające bezpieczeństwo środków materialnych

Instalowanie okien antywłamaniowych w biurach nie jest niczym nowym – zmieniają się jedynie technologie i możliwości. Zastosowanie takich okien w przypadku biur stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed próbą włamania i skradzenia mienia. Jest to szczególnie ważne w przypadku urzędów, gdzie przechowywane są aktywa. Kupując okna antywłamaniowe pamiętajmy o tym, że powinny być one objęte odpowiednimi certyfikatami – każdy z elementów okna powinien mieć taki certyfikat!
Okna antywłamaniowe dzielone są na klasy, oznaczane symbolem RC i cyfrą. Im wyższa cyfra tym dłuższy czas oporu stawianego przez konstrukcję na próby włamania. Niższe klasy odporne są na napieranie barkami, próby podważenia, uderzanie lekkimi przedmiotami. Wyższe klasy pozwalają na zwiększenie ochrony przed uderzaniem ciężkimi przedmiotami, próby wyważenia okien. Interesujące propozycje okien antywłamaniowych znajdziemy na stronie okna-internorm.pl.

Okna pasywne, wspierające odzyskiwanie ciepła

Wielu przedsiębiorców, patrząc przyszłościowo na swoje finanse, decyduje się na instalację okien pasywnych, których zadaniem jest przede wszystkim zatrzymywanie ciepła wewnątrz budynków i wspieranie budowli pasywnych. Takie okna posiadają wzmocnioną budowę i lub więcej szyb. Dzięki nim możliwe jest zmniejszenie rachunków za ogrzewanie!