poniedziałek, 22 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Parapetówka – jaki prezent okaże się strzałem w dziesiątkę?

Twój znajomy urządza nowe gniazdko i urządza imprezę z okazji przeprowadzki? W takim razie musisz zastanowić się, jaki prezent sprawić gospodarzowi! Jaki podarunek z pewnością przypadnie do gustu osobie, która dopiero zaczyna życie na własny rachunek? Sprawdź!

Dekoracje? Niekoniecznie!

Prezent na parapetówkę powinien być przede wszystkim praktyczny. Idąc pierwszy raz z wizytą do nowego mieszkania, przeważnie nie wiemy, jaki styl dominuje we wnętrzu. Kupując obraz, rzeźbę albo komplet ramek na zdjęcia, musisz liczyć się z ryzykiem, że podarunek nie będzie współgrał z wystrojem salonu, dlatego dobór dodatków i dekoracji lepiej zostawić gospodarzom. Dużo bardziej niż bezużyteczne dekoracje zbierające kurz sprawdzą się przedmioty o praktycznym przeznaczeniu.

Minimalistyczne sztućce na prezent? Jak najbardziej!

Zakup wysokiej jakości sztućców to niemała inwestycja, dlatego znaczna część osób odkłada go „na potem”. Możesz być pewien, że komplet solidnych sztućców dla dwunastu osób wywoła szczery uśmiech na twarzy świeżo upieczonego gospodarza. Szukając sztućców na prezent, zwracaj uwagę nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim na materiał. Obecnie największą popularnością cieszą się wyroby ze stali oznaczonej symbolem 18/10. Tego typu noże, łyżki i widelce nie tylko pięknie się prezentują, ale również są niezwykle praktyczne. Do ich największych zalet zaliczyć możemy odporność na zarysowania, możliwość mycia w zmywarce i antykorozyjność.
Kolejną propozycją wartą rozważenia są garnki i patelnie. Solidna patelnia wykonana ze stali albo aluminium sprawi, że gotowanie stanie się nie obowiązkiem, a źródłem przyjemności. Na uwagę zasługują również aluminiowe naczynia pokryte ceramiką. Powłoka non-stick wykonana z naturalnego materiału pozytywnie wpływa na komfort smażenia oraz smak i jakość potraw. Co ważne, w przeciwieństwie do naturalnego teflonu, ceramika nie wydziela szkodliwych dla organizmu substancji.