poniedziałek, 22 lipca, 2024
Technologia

Samsung Galaxy S20 – recenzja

Telefony Samsung już od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Kolejne wersje flagowców od giganta z Korei Południowej zyskują duże zainteresowanie. Nie inaczej jest w przypadku nowej serii, w której skład wchodzi m.in. Samsung Galaxy S20. Czy warto się zdecydować na jego zakup? W podjęciu tej decyzji pomoże Ci ta recenzja.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak prezentują się obudowa i ekran w przypadku Samsunga S20?
  • Co można powiedzieć o jego wydajności?
  • Czy omawiany telefon Samsung robi dobre zdjęcia?

 

Samsung S20 – obudowa i ekran

W przypadku obudowy nowego telefonu od Samsunga na uwagę zasługuje fakt, że w porównaniu z poprzednimi modelami z serii S zredukowano krzywiznę ekranu. Dzięki temu sprzęt znacznie wygodniej leży w dłoni. W oczy rzuca się także fakt, iż w konstrukcji zrezygnowano ze złącza minijack 3,5 mm. W tej części obudowy pozostał jedynie port USB typu C.

 

Jeśli chodzi o ekran Samsunga S20, to zastosowano w nim technologię AMOLED, a jego przekątna wynosi 6,2 cala. Maksymalna rozdzielczość to 3200 × 1440 pikseli przy odświeżaniu 120 Hz. Warto jednak zaznaczyć, że częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 120 Hz działa jedynie od rozdzielczości FHD+ (czyli 2220 × 1080 pikseli) i niższych. Żaden z tych dwóch parametrów nie jest ustawiony na maksimum w nowo zakupionym telefonie, dlatego można je dostosować według swoich upodobań. Tak czy inaczej, dzięki takim wartościom jakość obrazu w telefonie potrafi robić naprawdę duże wrażenie.

 

Telefon Samsung S20 – wydajność i bateria

Samsung Galaxy S20 jest napędzany przez ośmiordzeniowy procesor Exynos 990 o zegarze 2,7 GHz. Wspiera go 8 GB RAM-u. Wielkość pamięci wewnętrznej to 128 GB, jednak można ją poszerzyć dzięki karcie micro SD (o pojemności maksymalnie 1 TB).

 

Telefon Samsung S20 w porównaniu z innymi modelami z tej samej serii (jak np. S20 Ultra) jest nieco wolniejszy, choć nie powinno to być zauważalne dla przeciętnego użytkownika. Wyraźnie da się natomiast wyczuć większą produkcję ciepła, gdyż nawet zwykłe korzystanie z telefonu potrafi rozgrzać obudowę.

 

Pojemność baterii telefonu wynosi 4000 mAh. Biorąc pod uwagę dość dużą przekątną ekranu, wysoką rozdzielczość, wydajny procesor oraz sprawną kamerę, jej żywotność nie jest zbyt duża. Wynosi bowiem ok. 9,5 godziny przy w miarę intensywnym użytkowaniu. Czas działania spada zwłaszcza wówczas, gdy odświeżanie ekranu ustawimy na 120 Hz. Na szczęście załączona do zestawu ładowarka o mocy 25 W potrafi naładować telefon od 0 do 100% w zaledwie 1 godzinę.

 

Samsung S20 – aparat

Telefon wyposażony jest w 3 aparaty z tyłu. Rozdzielczość tego głównego to 64 Mpix przy jasności f/2.0. W przypadku aparatu przedniego parametry te wynoszą odpowiednio 10 Mpix oraz f/2.2. Sama jakość zdjęć robionych za pomocą głównego aparatu stoi na naprawdę wysokim poziomie.

 

Samsung S20 jest w stanie nagrywać wideo w standardzie jakości 8K! Choć nie jest to może jeszcze powszechnie obsługiwana rozdzielczość, to jednak w najbliższych latach na pewno się taka stanie. Warto też podkreślić, że za pomocą omawianego modelu da się nagrywać wideo w 4K nie tylko w 30 klatkach na sekundę, lecz także aż w 60. Oprócz tego stabilizacja obrazu stoi na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

 

Zakup telefonu Samsung S20 to na pewno doskonały wybór. Spodoba Ci się on zwłaszcza w sytuacji, gdy oczekujesz świetnego aparatu oraz wydajnego procesora. Aby nabyć model dla siebie, zajrzyj tutaj: https://allegro.pl/kategoria/samsung-galaxy-s20-303885.