poniedziałek, 22 lipca, 2024
Zdrowie i Uroda

SPA w ciąży – trafiony pomysł

Czas radosnego oczekiwania na dziecko to dla przyszłej mamy również okres różnych dolegliwości z tym związanych. Typowymi problemami ciężarnych są bóle kręgosłupa, obrzęki nóg, a także niepokój i zmęczenie. Idealnym sposobem na zrelaksowanie ciała i duszy może być wizyta w SPA.

Zalecane zabiegi

Bardzo często przyszłe mamy zachęcane są przez lekarzy do wizyty w SPA. Niestety nie mogą one skorzystać ze wszystkich rodzajów zabiegów. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom luksusowe salony spa jak https://medicaspa.pl/, przygotowują specjalne pakiety dla kobiet spodziewających się dziecka.

Są one stworzone przez profesjonalistów, którzy wiedzą jakie zabiegi są bezpieczne w czasie ciąży. Pakiety można również, w razie potrzeby, modyfikować.

Pakiet dla piękna i relaksu

O ile korzystanie z salonów SPA w pierwszym trymestrze ciąży nie jest zalecane, to od drugiego trymestru można jak najbardziej. W pakietach profesjonalnych salonów jak https://medicaspa.pl/ znaleźć można ofertę zawierającą delikatny peeling, masaż oraz dodatkowe zabiegi np. na twarz lub manicure.

Celem zabiegów jest głębokie nawilżenie skóry, eliminacja obrzęków, zwiększenie sprężystości skóry, odciążenie kręgosłupa.Podczas wizyty w SPA przyszła mama ma czuć się zrelaksowana i kwitnąca. Wizytom towarzyszą zatem: relaksująca muzyka, delikatne ruchy i odprężająca filiżanka herbaty.

Z czego skorzystać nie można?

Wybierając się do SPA kobieta oddaje się w ręce specjalistów, którzy doskonale wiedzą jakie zabiegi nie są polecane dla ciężarnych. Warto jednak trzymać rękę na pulsie i zdawać sobie sprawę z czego skorzystać nie wolno.Jednymi z najpopularniejszych form odprężenia są sesje w jacuzzi i saunie.

Niestety w czasie ciąży obie są zakazane ze względu na zbyt duże przegrzewanie organizmu. Zdecydowanie odradza się korzystanie z głębokich peelingów, liftingów, zabiegów laserem, solarium oraz wykonywanie makijażu permanentnego.

Długotrwały efekt odprężenia

Wizytę w SPA zaplanować można w formie wyjazdowej np. na weekend lub jako DAY SPA jak na https://medicaspa.pl/. Obie formy będą miały dla przyszłej mamy zbawienny wpływ. Pomogą zrelaksować się, odciążą kręgosłup, pozwolą odpocząć zmęczonym stopom. Warto zadbać, by ten stan trwał jak najdłużej.

O utrzymanie efektu wypracowanego podczas zabiegu można dbać również w domu. Za zgodą lekarza wykonywać można ćwiczenia fizyczne mające na celu delikatne rozciąganie np. jogę. Do pielęgnacji ciała korzystać należy z naturalnych kosmetyków. Koniecznie również trzeba zwolnić tempo i znaleźć czas dla siebie – przy relaksującej muzyce, dobrej książce i w towarzystwie ukochanych osób.