poniedziałek, 22 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Stolik balkonowy z krzesłami na tarasie

Szukając idealnego miejsca wypoczynkowego blisko domu warto rozważyć przydomowy taras czy balkon – wystarczy stolik balkonowy i kilka wygodnych foteli, aby taką przestrzeń zmienić nie do poznania. Jakie rozwiązania zastosować na przydomowym tarasie, aby móc się relaksować w promieniach słońca i blisko zieleni? Producenci mebli ogrodowych mają dla nas wiele ciekawych propozycji!

Meble technorattanowe – stolik balkonowy z krzesłami

Najprostszym sposobem na zaaranżowanie naszego tarasu czy balkonu jest stolik balkonowy zestawiony z wygodnymi krzesłami czy fotelami. Taki stolik wystarczy, aby móc postawić na nim kilka kubków z kawą, filiżanki z herbatą czy przenośny komputer. Miejsc wypoczynkowe na balkonie może więc nam służyć zarówno do relaksu, jak i do pracy!

Jaki stolik balkonowy wybrać? Możliwości jest sporo, jednak zdecydowana większość kupujących decyduje się na stoliki technorattanowe. Technorattan jest doskonale znany w Polsce, świetnie sprawdza się w naszych warunkach atmosferycznych, przez co jest wykorzystywany zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przez właścicieli hoteli, restauracji, kawiarni. Stolik balkonowy z technorattanu posiada lekki, aluminiowy stelaż – w praktyce oznacza to, że jest lekki i zabezpieczony przed wilgocią, rdzą. Taki stolik bez trudu przeniesiemy z miejsca na miejsce. Wierzch mebla pokrywa plecionka technorattanowa, które doskonale imituje naturalny rotang, świetnie komponuje się z zielenią. Technorattan posiada nieporowatą strukturę – nie chłonie on wilgoci, brudu, kurzu, czyszczenie powierzchni technorattanu nie sprawia więc problemu. Technorattan nie zmienia koloru nawet po wielu latach użytkowania – promieniowanie UV nie jest tu problemem.

Jak ochronić się przed słońcem?

Stolik balkonowy i fotele warto uzupełnić o elementy, które pozwolą nam ochronić się przed słońcem. Najlepszym rozwiązaniem są tu oczywiście parasole ogrodowe, których szerokie czasze skutecznie chronią nas przed promieniowaniem UV.