poniedziałek, 22 lipca, 2024
Ciekawe

Sukienki nowoczesne

Ile Panien Młodych, tyle sukien ślubnych. I choć teraz dość często przyszłe Panny Młode odkupują suknie od mężatek, to jednak nadal góruje przekonanie, że to nowa suknia ślubna jest najpiękniejsza i przynosi niejako szczęście. W końcu Panna Młoda musi mieć coś niebieskiego, nowego i pożyczonego – inaczej nie będzie szczęśliwa w małżeństwie. I pomimo, iż jest to zwykły przesąd, to jednak bardzo często przyszłe mężatki nieco sugerują się tym podczas wyboru ślubnej kreacji. Co zatem króluje na salonach w ostatnich czasach? Jakie sukienki ślubne teraz są modne?

Suknie ślubne – proste z rozcięciem

Aktualnie trendy ślubne skierowane są na proste, delikatne sukienki ślubne z efektownym rozcięciem na nodze. Cała suknia jest prosta z lejącego materiału – na przykład z muślinu – który pięknie faluje podczas tańca. Rozcięcie aż do połowy uda czy jeszcze wyżej, podkreśla zgrabne nogi i dodaje charakteru całej stylizacji. Taka suknia na ślub nie jest zwyczajna – choć na pierwszy rzut oka może się taka wydawać. Sukienki ślubne z rozcięciem są przeznaczone dla bardziej odważnych kobiet, które nie boją się eksponować swoich atutów, i które stawiają na nowoczesność.

Suknie ślubne – rybki z bogatym dołem

Suknia na ślub o fasonie rybki jest suknią, która na dobre zagościła na salonach. Jest ona przeznaczona dla osób szczupłych i raczej wysokich. Niestety samo to, że jest się szczupłym – nie wystarczy. Trzeba bowiem dysponować krągłymi biodrami, wcięciem w talii i wydatniejszym biustem. Tylko wówczas sukienka podkreśla figurę.

Zdobiony dół kreacji, taki w stylu Małgorzaty Rozenek, jest hitem ostatnich sezonów. I choć nie jest do końca wygodny, to jednak raz w życiu na taką niewygodę można sobie pozwolić. Takie suknie wybierane są rzadko, dlatego jeżeli któraś Pani Młoda chce zaskoczyć swoich gości i przyszłego męża – śmiało powinna skusić się na taką kreację. Dla tego efektu warto „pocierpieć”.

Suknia w kształcie litery A z postrzępionym dołem

Suknia na ślub o kształcie A, to jedna z najbardziej uniwersalnych fasonów. Taka suknia pasuje praktycznie każdej Pani Młodej. Idealnie podkreśla talię, ukrywa mankamenty brzuszka, podkreśla piersi. Jednak żeby nie było nudno i tradycyjnie, wymyślono kreację o postrzępionym dole. Wygląda to mniej więcej jak pozszywane, trójkątne kawałki materiału (na przykład tiulu, organzy). Taka suknia fantastycznie wygląda w tańcu – porusza się na boki i pięknie podkreśla figurę Pani Młodej. Taka suknia z pewnością zachwyci niejednego gościa a już na pewno Pana Młodego. Ważne jest jednak to, żeby zachować umiar. Bardzo strojny dół powinien współgrać z nieco stonowaną górą. Nie należy przesadzać, by nie wyglądać sztucznie.