poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Zdrowie i Uroda

Trudna depilacja bikini

Usuwanie włosków z okolic bikini jest obowiązkowym elementem dbania o siebie każdej kobiety. Choć włosy w tym miejscu są naturalne, nie są uznawane za estetyczne, wobec czego większość kobiet je usuwa. Nie zawsze jednak jest to efektywna, gdyż nawet gdy skóra jest pozbawiona owłosienia, nie wygląda pięknie i nie jest gładka.

Jak wyjść na plażę?

Kiedy nie nosi się strojów odkrywających tę partię ciała, można to jakość znieść. Gdy jednak planuje się wyjście na plażę, kwestia depilacji bikini i mało estetycznej skóry staje się wielkim problemem. Skóra w tym miejscu ma być bowiem gładka, a więc nie tylko pozbawiona włosków, ale też wszelkich innych defektów, jak widoczne podrażnienie, krostki czy czarne kropki – wrośnięte włoski. Tymczasem większość metod dostępnych w sklepach daje takie właśnie efekty, jakkolwiek dobrze radzą sobie z usuwaniem twardego i mocnego owłosienia łonowego. W takiej sytuacji nie można wyglądać ani czuć się atrakcyjnie, trzeba więc poszukać takiej metody depilacji, która nie będzie dawała tego rodzaju skutków. Zapewnić może to depilacja laserowa bikini, mająca znaczną przewagę nad wszystkimi innymi metodami.

Skóra bez włosków i innych defektów

Oczywiście najważniejszym efektem, jaki zapewnia depilacja laserowa bikini, jest usunięcie włosków na stałe. Nie odrosną one po kilku dniach jak w przypadku golenia, ani nawet po kilku tygodniach, co zapewniają depilatory i woski – a przynajmniej ich producenci. Wiązka lasera uszkadza cebulki włosowe, przez co włoski wypadają i nie ma już szans, by odrosły. Dla tych pań jednak, które mają tendencje do wymienionych wyżej problemów ze skórą, tak samo ważne będzie to, jaki efekt depilacja laserowa bikini daje w związku z ich skórą. Laser, choć jest szkodliwy dla włosów, nie szkodzi w żaden sposób skórze i nie podrażnia jej nawet gdy jest szczególnie wrażliwa. Z rozwiązania tego śmiało mogą więc skorzystać wszystkie kobiety. Często dopiero dzięki laserowej depilacji można cieszyć się w pełni gładką skórą, bo choć inne metody usuwają zbędne owłosienie, pojawiające się w jego miejsce defekty uniemożliwiają osiągnięcie gładkości skóry, a także cieszenie się jej pięknym wyglądem. Przeciwnie, trzeba wstydliwie chować te partie ciała.