poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Zdrowie i Uroda

Usuwanie brodawek i znamion czyli sposób na zapewnienie sobie lepszego zdrowia

Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Czasami choroba skrada się bardzo podstępnie i praktycznie niezauważalne są jej symptomy. Tak jest na przykład ze zmianami typu brodawki czy pieprzyki – niektóre z nich mogą w przyszłości przekształcić się w nowotwór skóry, czyli czerniaka.

Zmiany skórne na szyi

Pieprzyki czy brodawki na szyi, twarzy oraz uszach, dekolcie oraz innych mocno odsłoniętych i wyeksponowanych częściach ciała, to niestety coraz powszechniejszy problem. Najczęściej są one spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce. Zmiany skórne na szyi należy zatem regularnie obserwować i badać. Warto robić to samodzielnie, ale też korzystać z konsultacji u dermatologa. To właśnie on przy użyciu specjalistycznego sprzętu znacznie powiększającego brodawki na szyi, pieprzyki na innych częściach ciała, może dokładnie ocenić ich stan i stwierdzić, czy należy je usunąć. Usuwanie brodawek bywa zalecane jako sposób profilaktyki nowotworów. W ten sposób bardzo wiele osób uniknęło już poważnej choroby, która mogłaby nawet zagrażać życiu.

Usuwanie brodawek Katowice

Usuwania brodawek oraz pieprzyków naprawdę nie należy się bać, bo to prosty i bezbolesny zabieg. Wykonuje się go ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym, trwa to krótko i rekonwalescencja przebiega bez zakłóceń. Usuniętą brodawkę czy pieprzyk można oddać do badania histopatologicznego – w ten sposób badania są komórki tkanki oraz oceniane jest, czy nie pojawiły się tam zmiany rakowe.

Usuwanie brodawek Katowice – prywatnie oraz na NFZ

Po konsultacji z dermatologiem, który oceni czy konieczne jest usunięcie pieprzyka czy brodawki, należy niezwłocznie umówić się na zabieg. Można wykonać go w wielu miejscach prywatnie lub w ramach ubezpieczenia NFZ. Usuwanie pieprzyków i brodawek w ramach ubezpieczenia zwykle wymaga jeszcze ustalenia terminu, co niestety mocno przesuwa w czasie ten zabieg. Brodawki można też wycinać w prywatnych klinikach, cena tego zabiegu nie jest wysoka, zwykle usuwanie pojedynczych pieprzyków czy brodawek zamyka się w kwocie 500 zł. Warto zatem rozważyć tę kwestię i jeszcze przed nastaniem wiosny i lata usunąć znamiona ze swojego ciała, aby przez kolejny ciepły sezon nie były poddawane negatywnemu wpływowi promieni słonecznych.