poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu funkcjonalnych rozwiązań w kuchni

Nasza kuchnia powinna być przede wszystkim dostosowana do naszych potrzeb – warto zaopatrzyć ją w elementy, które nie tylko okażą się funkcjonalne, ale też będą cieszyć nasze oczy. Szukając interesujących produktów nie sposób ominąć nowoczesnych garnków, patelni, noży – wszystko to zaproponują nam topowi producenci. Co wybrać i czym się kierować?

Garnki – komplety dostosowane do różnych użytkowników

Podstawą w kuchni są bez wątpienia garnki. Nowoczesne komplety garnków znajdziemy na stronie gerlach.pl. Producent przygotował dla as prawdziwą rewolucję: w oferowanych zestawach znajdziemy garnki wykonane ze stali nierdzewnej, zabezpieczonej przed odkształceniami, działaniem wilgoci, korozją, wysokimi temperaturami. Garnki uzupełniono o szereg przydatnych elementów, takich jak solidne uchwyty i rączki, wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, lejki i cedzaki. Ważnym elementem w garnkach Gerlach są aluminiowe dyski montowane w dnach. Dzięki nim możliwe jest lepsze rozprowadzanie ciepła, jak również wykorzystywanie garnków na kuchenkach indukcyjnych.

Wartymi rozważenia są również nowoczesne patelnie pokryte powłoką ceramiczną. Takie rozwiązanie sprawia, że jedzenie nie przywiera do dna patelni. Powłoka ceramiczna pozwala też na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, co znacząco przekłada się na nasze zdrowie.

Noże, które warto mieć w kuchni

Czym byłaby kuchnia bez kompletu ostrych noży? Producent zaproponuje nam noże sprzedawane pojedynczo, jak i w zestawach. Nowoczesne noże posiadają ostrza wykonane ze stali nierdzewnej, którą zabezpieczono przed kruszeniem, odkształcaniem, łamaniem. Noże uzupełniono o profilowane uchwyty, najczęściej z materiałów antypoślizgowych dla większego bezpieczeństwa.