poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Dom i Wnętrze

Wanna- bo wybór ma znaczenie

Wanna wydaje się być lepszym wyborem, niż prysznic. Przede wszystkim zajmuje mniej miejsca, ponadto jest zazwyczaj tańsza. Zapewnia także większą wygodę. Jednak warto zastanowić się nad kształtem oraz materiałem, z którego została ona wykonana.

Bo kształt ma znaczenie

Wanny dostępne są w wielu różnych kształtach. Oczywiście im bardziej finezyjny kształt, tym cena zdecydowanie jest wyższa. Nawet kilkakrotnie. Warto także nie sugerować się modą, jeżeli zależy nam na ponadczasowej elegancji. Jak wiadomo moda szybko przemija. Dlatego najlepszym wyborem wydają się być wanny prostokątne, które pasują do każdej aranżacji. Nie przytłaczają jej, a przy tym idealnie wpisują się w bardzo modny minimalizm. Do takiej wanny bardzo łatwo dopasować baterię i skomponować zarówno monochromatyczną całość, jak i połączenie oparte na kontraście. Możliwości jest naprawdę wiele, a ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Bo materiał ma znaczenie

Wanny prostokątne mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Oczywiście wybór zależy od naszego budżetu. Wanny prostokątne wykonane z akrylu są najtańsze, jednak stosunkowo trwałe. Jedyną ich wadą jest podatność na zarysowania. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości, jednak podczas mycia należy tylko i wyłącznie używać wody z mydłem, aby nie zniszczyć materiału. Takie wanny są również bardzo lekkie. Wanny prostokątne wykonane z akrylu są najbardziej uniwersalne. Idealnie podkreślają minimalizm stylu skandynawskiego, który świetnie dopełniają, ale również nie przytłaczają wnętrza. Zatem sprawdzą się również do małych łazienek. Takie wanny jednak bardzo często wymagają obudowy.

Dla miłośników ponadczasowej elegancji najlepszym wyborem są wanny prostokątne, żeliwne. Są one bardzo ciężkie i masywne. Mają także niezwykle luksusowy wygląd, zatem idealnie wpisują się w ludwikowski styl. Na uwagę zasługują również ozdobne nóżki, dzięki temu wanna nie wymaga jakiejkolwiek obudowy. To francuski szyk. Można także zdecydować się na wanny prostokątne metalowe, które nie są bardzo drogie. Takie modele świetnie sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu industrialnym. Będą przypominać łazienki loftowe, dzięki swojej surowości. Ciekawą propozycją są również wanny ze sztucznego marmuru. Są one niezwykle dizajnerskie, jednak ich wadą może być bardzo wysoka cena. Tutaj można zdecydować się na obudowę z naturalnego drewna, dzięki temu będą one przypominać balie. Wanny prostokątne nie muszą być wcale białe, można zdecydować się na te wykonane np. w kolorze czarnym.

Zatem wybór wanien jest naprawdę duży, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet mając mały budżet można kupić wysokiej jakości wannę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne