poniedziałek, 22 lipca, 2024
Ciekawe

Wigilijny barszcz czerwony dla zabieganych

Wigilia to okres szczególny i przez wiele osób wyczekiwany, jednak wiąże się on z dużą ilością przygotowań, na które niewiele osób ma czas. Przytłoczenie dużą ilością obowiązków sprawia, że przygotowanie czasochłonnych potraw nie zawsze jest możliwe. To dotyczy również czerwonego barszczu, który dla wielu jest nieodłącznym elementem wigilii.

Dobry koncentrat barszczu czerwonego — jakość i smak pod ręką

Przygotowując barszcz wigilijny absurdalnym pomysłem jest przygotowanie tej zupy z torebki. Tak popularny dziś barszcz czerwony w proszku nie jest ani smaczny, ani zdrowy, gdyż zawiera mnóstwo szkodliwych dla zdrowia substancji, a smakiem najczęściej nawet barszczu czerwonego nie przypomina. Jeżeli chce się przygotować szynki wigilijny barszcz, trzeba zakupić dobry koncentrat barszczu czerwonego. Kupując ten produkt trzeba dokładnie przeanalizować etykietę, gdyż koncentraty, chociaż zazwyczaj znacznie zdrowsze od barszczu w proszku, także mogą zawierać szkodliwe dla zdrowia substancje. Uwagę trzeba zwrócić także na zagęszczenie buraków, gdyż zbyt słaby koncentrat nie da wspaniałego smaku, w tym tak pożądanej kwasowości zupy.

Producent

Koncentraty barszczu czerwonego produkowane są przez wielu producentów, jednak nie zawsze fakt wyprodukowania koncentratu przez dużego i znanego producenta świadczy o wysokiej jakości koncentratu. To właśnie małe i lokalne firmy produkują często koncentrat barszczu czerwonego znacznie lepszej jakości, niż te produkowane przez wielkie firmy, który jest przy tym znacznie zdrowszy. Czynnikiem decydującym o wyborze danego koncentratu barszczu czerwonego powinna być zawsze etykieta.

Bulion, kostka rosołowa, przyprawy i reszta

Chociaż najlepiej przygotować barszcz z koncentratu na tradycyjnym bulionie, w przypadku bycia naprawdę zabieganym można użyć dobrej jakości kostki rosołowej. Dobrym pomysłem jest zakup ekologicznych i zdrowych kostek. Można także użyć kostek i przypraw warzywnych, aby zaoszczędzić sobie czasu i nie musieć obierać i gotować warzyw. Także kostki i przyprawy warzywne można zakupić w zdrowszych ekologicznych wariantach.

Niezwykle ważnym elementem barszczu są uszka, pierogi lub krokiety. Wiele sklepów oferuje tego typu produkty, które cechują się wysoką jakością i nie ustępują tym domowym.

Tak przygotowany barszcz, chociaż jest pójściem na skróty, może być równie pyszny i zdrowy, jak ten tradycyjnym, a już na pewno lepszy jest od tego z torebki.

Koncentrat barszczu czerwonego kupisz w sklepie Vitapol