poniedziałek, 22 lipca, 2024
Ciekawe

Wino bezalkoholowe – czerwone

Wina bezalkoholowe powstają za pomocą różnych techniki jego destylacji w celu odsączenia z jego struktury alkoholu tworząc wersję danego wina, która jest dobrą alternatywą dla ludzi, którzy nie mogą wypić alkoholu, a chcą skosztować danego wina. Od techniki odsączania oraz od technik dosładzania zależy czy wino zachowa swój pierwotny zapach i smak.

WINO CZERWONE – EMINA SIN 12 MESES

Emina Sin 12 Meses jest to wino bezalkoholowe, które pochodzi z Ribera del Duero i jest wytworzone praktycznie w 100% z Tempranillo. Wśród znawców win, również tych bezalkoholowych wino czerwone Emina Sin 12 Messe uchodzi za jedno z najlepszych win w tej półce cenowej.

Pozbycie się z wina alkoholu zostało przeprowadzone z użyciem bardzo popularnej techniki wirujących stożków. Ciemno nasycony rubinowy kolor został uzyskany za pomocą leżakowania wina w dębowej beczce.Aromat, które prezentuje wino bezalkoholowe Emina Sin 12 Meses, jest ściśle związany ze słodką wiśnią.

WINO CZERWONE – TORRES NATUEREO SYRAH

Torres Natuereo Syrah to wino wytwarzane wytwarzane w 100% ze szczepu Syrah, z gron pochodzących z własnych winnic, rozsianych po całym świecie, firmy Torres, zebranych w 2013 roku. Zanim pozbyto się alkoholu metodą wirujących stożków, która wyrasta na najskuteczniejszą oraz najbardziej popularną metodę destylacji wina, było ono młodym, nie-beczkowanym winem. Wino jest klarowne, w kolorze ciemnego rubinu. Dominuje klasyczna dla Syraha śliwka i wiśnia, która tworzy bardzo delikatny śliwkowy oraz wiśniowy charakter wina. Widać różnicę, które wino było beczkowane, a które nie – jednak nie wszystko wycieka wraz z alkoholem.

WINO CZERWONE – SCHLOSS SOMMERAU

Schloss Sommerau to czerwone wino półsłodkie, którego szczepy są nie znane. Jest to wino, którego producent główną siedzibę umiejscowioną ma w Niemczech, więc wino bezalkoholowe z pewnością posiada charakter tamtejszych trunków.

Producent nie podaje również metody, którą usunął alkohol z wina, więc możemy się tego jedynie domyślać.. W kolorze jest lśniące, jasnorubinowe i świetliste. Aromat wina pochodzi niewątpliwe od wiśni, porzeczki i odrobiny lukrecji, gdyż woń jest na tyle intensywna, że w łatwy sposób może wykryć to nawet największy laik tematu win. W smaku jest świeże, z wyraźną słodyczą (półsłodkie), ale z zarysowaną lekką kwasowością niwelującą cukier. Ogólnie jest bardzo przyjemne i nie przesadzone.

Wino bezalkoholowe kupisz w sklepiebezalkoholowe.com