poniedziałek, 22 lipca, 2024
Zdrowie i Uroda

Wszystko co trzeba wiedzieć o wybielaniu zębów

Zdrowy uśmiech i białe zęby to wizytówka każdego z nas. Nie może zatem dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na zabieg wybielania zębów. Zęby wybielić można zarówno domowymi metodami, jak i w gabinecie stomatologicznym.

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej. Jeśli w wyszukiwarce wpisze się „wybielanie zębów Katowice” zobaczyć można jak wiele gabinetów ten zabieg oferuje. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny. To także ma wpływ na jego popularność. Wiedzieć jednak trzeba, że aby móc poddać się zabiegowi zęby muszą być całkowicie zdrowie.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Zabieg wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym odbywa się przy użyciu specjalnej lampy. Trwa od godziny do dwóch godzin. Polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu wybielającego, a następnie na naświetlaniu zębów specjalną lampą. Przed samym zabiegiem nakładany jest jeszcze żel na dziąsła, który ma je chronić. Warto sprawdzić czy w naszym mieście jest gabinet stomatologiczny, który takie zabieg oferuje. Można to zrobić wpisując w wyszukiwarce np. „wybielanie zębów chorzów„.

Wybielanie nakładkowe

Jest jeszcze zabieg, który w części wykonuje się w domu, a w części pod nadzorem stomatologa. Mowa tu o metodzie nakłdakowej. W pierwszej kolejności stomatolog wykonuje odcisk szczęki, a następnie wykonywana jest specjalna nakładka. Na nakładkę pacjent nakłada żel wybielający, a następnie nakładkę zakłada na zęby. Zabieg najlepiej jest przeprowadzać w nocy. Nakładkę zakłada się od kilku do kilkunastu dni. Więcej na temat tego zabiegu przeczytać można sieci pod hasłem „nakładkowe wybielanie zębów Katowice”.

Wybielanie zębów a szkliwo

Wiele osób zastanawia się czy wybielanie zębów jest bezpieczne dla szkliwa. Odpowiedzieć można, że jak najbardziej tak. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych elementach. Przede wszystkim zęby pacjenta muszą być całkowicie zdrowe. Jeśli zatem to konieczne, przed zabiegiem należy wyleczyć chore zęby. Po drugie, zabieg wybielania zębów musi być zawsze wykonywany pod nadzorem stomatologa. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku metody nakładkowej. Pacjent musi nakładać tyle żelu ile nakazał stomatolog. Dotyczy to także częstotliwości zakładanie nakładki. O zasadach przeprowadzania zabiegu wybielania zębów przeczytać można w internacie pod hasłem „wybielanie zębów Chorzów zasady”.