poniedziałek, 22 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Wybierz dom, który stanie się ostoją dla Ciebie i Twoich bliskich

Własny dom to spełnienie życiowych marzeń wielu z nas. Własny dom to nie tylko znacznie większa przestrzeń życiowa, ale też szansa na życie bliżej natury, lasu. Wybudowanie domu do niedawna kojarzyło się przede wszystkim z olbrzymimi kosztami (zarówno budowy, jak i działki). Dzisiaj wiemy, że budować można znacznie taniej, szybciej i bardziej ekologicznie.

Nowoczesne domy z drewna

Wysokie ceny mieszkań na rynku pierwotnym w dużych i średnich miastach każą nam często szukać alternatywy – może być to mieszkanie z rynku wtórnego (które jednak często wymaga odświeżenia czy remontu) lub tez własny dom w granicach miasta. Producent domów szkieletowych przekonuje, że wybudowanie domu drewnianego zajmie nam mniej niż pół roku, a koszty będą znacznie niższe niż w przypadku klasycznych domów murowanych.

Moda na domy w stylu skandynawskim jest obecna w Polsce od ponad 2 dekad, jednak dopiero dzisiaj możemy znaleźć firmy, które faktycznie zaproponują nam konstrukcje szkieletowe i ich profesjonalne wzniesienie wraz z wykończeniem. Domy takie buduje się bardzo szybko – jest to okres od 2 do 4 miesięcy, w zależności od tego czy dom ma być oddany w stanie surowym czy deweloperskim. Szacuje się, że koszty budowy takiego domu są o 35% niższe niż w przypadku budowy domu murowanego.

Czy znasz zalety domów drewnianych szkieletowych?

Podstawowe zalety domów w konstrukcji szkieletowej to oczywiście ich cena oraz możliwość wybudowania w szybkim czasie. Warto jednak wspomnieć też o tym, że domy takie wspierają nasz portfel. Poprzez odpowiednią konstrukcję i wypełnienie ścian dom odzyskuje ciepło i pozwala na znaczne zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Domy drewniane możemy uzupełnić o panele słoneczne, które zadbają o ciepłą wodę w domu. Wiele osób decyduje się także na ekologiczną oczyszczalnię blisko domu.