czwartek, 13 czerwca, 2024
Dom i Wnętrze

Wysokiej klasy materace do spania

Jeśli każdego ranka budzimy się zmęczeni, niewyspani, a nasz kręgosłup boli – to najbardziej czytelne znaki, że nasze łózko nie spełnia oczekiwań. Chcąc zapewnić sobie wysoki komfort snu koniecznie pomyślmy o kupnie nowoczesnego materaca, który przyczyni się do poprawienia jakości naszego snu, a co za tym idzie: również zdrowia. Co oferują nam dzisiaj topowi producenci? Oto kilka propozycji.

Jaki materac wybrać?

Poszukiwania materaca powinniśmy zacząć od… zważenia się. Nasza waga jest najważniejszym czynnikiem, który powinniśmy uwzględnić podczas szukania materaca. Twardość materaca określana jest parametrem H i cyfrą od 1 do 4, gdzie 1 to materac miękki, 2 – średnio miękki, 3- średnio twardy, 4 – twardy. Osoby ważące do 60-80 kg powinny wybierać materace o twardości H1 i H2. Dla osób ważących powyżej 90 i 100 kg rekomendowane są materace H3 i H4. Odpowiednio dobrany materac będzie wspierał nasze plecy, podpierał barki i biodra, zapewni odpowiednią elastyczność i wygodę.

Jakie struktury wykorzystuje się w materacach?

Nowoczesne materace mogą posiadać w swoim wnętrzu nowoczesne pianki, sprężyny bonelowe, kieszeniowe, lateks. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb dobierzmy model, który będzie wspierał nasz spokojny sen.

Materac 180×200 kieszeniowy posiada rdzeń ze sprężyn uginających się punktowo, wyłącznie w miejscu nacisku. Każda ze sprężyn zamknięta jest w osobnej kieszonce, która minimalizuje hałas podczas pracy materaca. Materace sprężynowe mają rdzeń ze sprężyn bonelowych, tworzonych z certyfikowanego drutu, odpornego na odkształcanie, wyginanie.

Warto zwrócić uwagę na innowacyjne materace piankowe. Ich strukturę wypełnia przede wszystkim klasyczna pianka materacowa o wysokiej odporności na odkształcenia, ugniatanie. Wśród rekomendowanych pianek wymienia się piankę wysokoelastyczną, która odznacza się doskonałymi parametrami podtrzymywania ciała. Chętnie wybierane są również materace wypełnione pianką termoelastyczną VISCO, która mięknie pod wpływem ciepła naszego ciała.

https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/ https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/