czwartek, 13 czerwca, 2024
Dom i Wnętrze

Zadaszenia tarasu, czyli w stronę nowoczesnego ogrodu

Nowoczesne aranżacje ogrodowe wyrastają z pięknej i ciekawej historii dawnych ogrodów. Tych dostojnych, tajemniczych angielskich. Także tych geometrycznych, przepełnionych różnorodnymi wzorami roślinnymi czy kamiennymi, udekorowanych dziełami sztuki, skomponowanych na zasadzie symetrii. We współczesnych ogrodach znajdziemy także nawiązania do niepretensjonalnego stylu rustykalnego, który bywa interpretowany na wiele sposobów. Zadaszenia tarasu pasują do każdego z nich. Szczególnie efektownie zaś prezentują się w ogrodach iście nowoczesnych, czyli stawiający na pierwszym miejscu czystą formę.

Designerskie zadaszenia tarasu

Wystarczy przyjrzeć się zadaszeniom tarasu, które coraz częściej pojawiają się w dzisiejszych ogrodach, żeby uznać je za przykład awangardowych koncepcji artystycznych. Oto prostota sama w sobie, która w postaci aluminiowej konstrukcji nabiera niezwykle eleganckiego wyrazu. Designerskie zadaszenia tarasowe przywodzą na myśl dawne projekty konstruktywistyczne i tak jak one łączą sztukę ze sztuką życia codziennego. Oprócz niekwestionowanych zalet praktycznych czy też użytkowych zadaszenia ogrodowe warto potraktować w odniesieniu do wzorów architektury współczesnej. Przekonamy się, że doskonale wpisują się w aktualne trendy.

Zadaszenia tarasowe i architektura nowoczesna

Jeśli mowa o architekturze współczesnej, to trzeba wspomnieć o redukcji formalnej, która zdaje się być nadrzędną zasadą kompozycyjną. Uproszczenie budynku do elementarnych brył, jego otwartość na świat natury (ogród, plażę, pola, łąki), symetria i brak dekoracji, gładkość kolorystyczna – nowoczesne, aluminiowe zadaszenia tarasowe oraz zabudowy szklane w stu procentach spełniają te właśnie założenia estetyczne współczesności. Stając się wymarzonym wręcz uzupełnieniem nowoczesnego budynku, którego motywem dopełniającym czy przewodnim jest na przykład beton, szkło czy kamień.

zobacz Solidny metalowy taboret stołek https://motohigh.pl/2024/05/22/zakup-ubezpieczenia-samochodu-najczestsze-bledy/