poniedziałek, 22 lipca, 2024
Ciekawe

Zalety drzewek bonsai

W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się drzewka bonsai ceny raczej nie należą do najniższych. Bez wątpienia są to żywe dzieła sztuki, które przykuwają uwagę. Ceny są tak wysokie, ponieważ niektóre drzewa mają nawet kilkaset lat.

Uprawa drzewek bonsai

W tym artykule wyjaśnimy, jak uprawiać bonsai ceny nie powinny nikogo zaskoczyć. Za kilkadziesiąt złotych można kupić młodsze drzewka w lokalnym centrum ogrodniczym. Wybór drzewek jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Warto wspomnieć, że ceny drzewek mogą się znacząco różnić w zależności od kraju lub sklepu. Jeśli chodzi o dostępność drzew wyższej klasy to jest ona bardzo ograniczona. Najlepiej zakupić drzewko u sprawdzonego i renomowanego hodowcy, który wiele lat działa na rynku i cieszy się bardzo dobrą opinią. Wtedy można mieć pewność, że drzewko będzie wysokiej jakości. Drzewka, które są pielęgnowane od pokoleń są przeważnie bardzo rzadkie.

Import drzewek

Należy pamiętać, że import drzewek bonsai z Japonii do Stanów Zjednoczonych również jest bardzo utrudniony. Istotne są przede wszystkim rygorystyczne ograniczenia transportowe. Wszystkie drzewa muszą przejść specjalną kwarantannę, która potrafi trwać nawet 2-3 miesiące. Dla starych drzew korzenie pozbawione podłoża są bardzo dużym stresem. Tylko najbardziej wytrzymałe gatunki bonsai mogą to przetrwać. Dużym uznaniem cieszą się drzewka bonsai ceny są uzależnione głównie od wieku oraz formy. Powszechnie uważa się, że drzewka bonsai bardzo ciężko się uprawia, a pielęgnacja jest skomplikowana. Mało doświadczone i początkujące osoby mogą mieć z tym duże problemy.

Cena drzewka

Jeśli bonsai ma dojrzały wygląd to cena jest odpowiednio wyższa. W doniczkach przez wiele pokoleń mogą być trzymane najdroższe gatunki. Większość tanich drzew pochodzi oczywiście z Chin. Roślinę o wysokości 2 metrów można wyhodować w ciągu 3-5 lat. W momencie, gdy pień uzyska optymalną grubość to drzewo jest ścinane na wysokości kilkudziesięciu centymetrów. Przygotowanie drzewka bonsai może zająć sporo czasu. Oczywiście można wykorzystać tanie i szybkie sposoby uprawy, ale wtedy drzewko nie będzie najwyższej jakości. Drzewo o grubym i zwężającym się pniu jest zdecydowanie najdroższe. Warto wspomnieć, że gruby pień o atrakcyjnym zwężeniu można uzyskać po wielu latach ciężkiej pracy. W sprzedaży dostępne są doniczki do bonsai w różnych kształtach. Zabytkowe doniczki z Japonii mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Bonsai ceny.