poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Dom i Wnętrze

Zmień wygląd ogrodu czy tarasu i wybierz oryginalne meble!

Miejsce wypoczynkowe blisko domu to gwarancja, że możliwe stanie się korzystanie z uroków lata kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Dzięki nowoczesnym meblom ogrodowym możemy wykreować przestrzeń dopasowaną do potrzeb wszystkich domowników. Warto wiedzieć, jak dzisiaj tworzone są meble ogrodowe.

Trwałe meble ogrodowe na wyciągnięcie ręki

Najważniejszą cechą idealnych mebli ogrodowych jest ich trwałość – meble pozostawiane na tarasie, balkonie czy w ogrodzie powinny być wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Jednym z materiałów chętnie wykorzystywanych do produkcji mebli ogrodowych jest technorattan – jest to materiał syntetyczny, imitujący do złudzenia naturalny rotang. Technorattan dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, przez co kupujący mogą dopasować kolorystykę do istniejącej już aranżacji miejsca wypoczynkowego.

Wśród mebli technorattanowych znajdziemy klasyczne rozwiązania, takie jak sofy narożne, fotele, krzesła, stoliki kawowe – wszystko co niezbędne do wykreowania wygodnej przestrzeni wypoczynkowej. Producenci postanowili zaproponować jednak także coś bardziej nietuzinkowego – fotel jajko to mebel, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem w ostatnich latach!

Wiszący fotel jajko!

Wiszący fotel w kształcie kokonu to marzenie wielu miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu. Nowoczesne fotele tego typu odznaczają się ciekawą bryłą oraz wysoką trwałością. Wewnątrz kokonu umieszczone są miękkie poduszki – użytkownik może wygodnie ułożyć się w kokonie, chroniony zarówno przed podmuchami wiatru, jak i promieniowaniem słonecznym. Stelaż fotela wykonano z trwałego aluminium. Niska waga metalu sprawia, że przenoszenie mebla nie sprawia problemu.