poniedziałek, 22 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Kuchnia dopasowana do potrzeb użytkownika

Jaka powinna być idealna kuchnia? Czy da się zaprojektować wnętrze które będzie wspierać w codziennym gotowaniu i przygotowywaniu posiłków? Jakie rozwiązania są dzisiaj najchętniej stosowane? Jakie trendy warto wykorzystać?

Jakie powinny być idealne meble kuchenne?

Meble kuchenne powinny być odporne na ścieranie, odkształcania, wnikanie brudu. Istotne jest również to, by możliwe było ich proste czyszczenie. Współcześnie meble tworzy się przede wszystkim z płyt meblowych o różnej grubości. Płyty odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, jednocześnie są dostępne w atrakcyjnych cenach. To sprawia, że możliwe jest stworzenie kuchni funkcjonalnej i niedrogiej.

Kolekcje meblowe są niezwykle rozbudowane – znajdziemy w nich przede wszystkim szafki wiszące i stojące, ale też kosze cargo czy elementy pod zabudowę. Kosze cargo są chętnie wykorzystywane w niewielkich kuchniach. Pozwalają one na wykorzystanie przestrzeni pomiędzy ścianą a meblami. Inną propozycją są meble pod zabudowę – są to specjalnie skonstruowane elementy, które pozwalają na eleganckie ukrycie lodówki czy zmywarki.

Jakie szafki kuchenne wybrać?

Szafki kuchenne to podstawowy element wszystkich kolekcji meblowych, dedykowanych do kuchni. Szafki kuchenne to zarówno elementy stojące, jak i wiszące. W kompletach meblowych znajdziemy również szafki w formie wiszących witryn, które dodatkowo mogą być uzupełnione o przeszklenia. Takie szafki nadają bryle meblowej optycznej lekkości i sprawiają, że staje się ona znacznie ciekawsza. Takie przeszklone witryny świetnie prezentują się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i klasycznych czy rustykalnych. Szafki kuchenne dodatkowo wyposażone są w markowe akcesoria, które uprzyjemniają korzystanie z kuchni każdego dnia.