poniedziałek, 22 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Najciekawsze aranżacje tarasów

Jak zaaranżować nasz taras, aby miejsce to przyciągało domowników i było przestrzenia odpowiednią do odpoczynku, relaksu, spędzania czasu z bliskimi? Jakie elementy sprawdzą się najlepiej na dużych, a jakie na małych tarasach? Czy warto wybierać konkretne zestawy meblowe? Jak poradzić sobie z doborem dodatków?

Mały taras – czy może być funkcjonalny?

Niewielkie tarasy do niedawna nie były aranżowane: ich właściciel byli zdania, że taka przestrzeń nie nadaje się do użytkowania. Dzisiaj, czerpiąc przykład z niewielkich włoskich czy hiszpańskich kamienic wiemy, ze wystarczy niewielki stolik i dwa krzesła, aby zwykły taras mógł służyć nam jako miejsce do relaksu.

Jakie meble sprawdzą się najlepiej na małych tarasach? Z pewnością warto wybrać komplet składających się z małego stolika kawowego oraz dwóch wygodnych foteli czy krzeseł. Szukając materiałów trwałych i odpornych na uszkodzenia warto wybrać komplety technorattanowe, oparte na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach. Aby skutecznie chronić się przed słońcem na tarasie możemy wykorzystać także niewielki parasol ogrodowy, którego rozłożysta czasza skutecznie zapewni nam cień i komfort.

Duży taras: wiele możliwości!

Duże tarasy dają znacznie więcej możliwości aranżacji, musimy mieć jednak na uwadze, że i tutaj musimy przemyśleć kwestię ustawienia i wielkości wybranych kompletów meblowych. Na dużej przestrzeni doskonale prezentować się będzie sofa narożna, na której wygodnie usiądzie kilka osób. Dobrym pomysłem są także meble modułowe, których elementy może łączyć lub użytkować osobno, w zależności od potrzeb. Na obszernym tarasie warto ustawi wysokie doniczki i umieścić w nich karłowate choinki, które z czasem stworzą wokół nas zielony mur.