poniedziałek, 22 lipca, 2024
Motoryzacja

Wynajem pojazdów dostawczych

Samochody dostawcze są zdecydowanie najważniejszym punktem w całym biznesie przewozowym. To dzięki nim i kierowcom cały światowy transport naziemny może sprawnie działać. Podczas otwierania bądź rozwijania własnej firmy przewozowej trzeba zaopatrzyć ją w najlepsze samochody ciężarowe, które będą na firmę zarabiać. Jednak nie każdy dysponuje tak potężnym kapitałem. Z pomocą przychodzi wynajem pojazdów dostawczych, który oferuje szereg zalet i pakietów najmu w różnych konfiguracjach.

 

Wynajem pojazdów dostawczych – czy to się opłaca?

 

Wiele osób mówi, że wynajem pojazdów dostawczych się nie opłaca. Przecież przedsiębiorca co miesiąc pompuje daną kwotę pieniędzy w portfel innego przedsiębiorcy, od którego wynajmuje pojazd, a nie ma z tego zupełnie nic. Jednak rzeczywistość bywa z goła odmienna i każdy ma inny punkt widzenia. Z jednej strony faktycznie przedsiębiorca branży TSL nie posiada na papierze własnych pojazdów. Jednak jakby popatrzeć na to z innej strony może to być zaletą! Jest to związane z ogromem obowiązków, które spadają na kierowników firmy zarządzających ogromną flotą pojazdów ciężarowych. Otóż bywają one w różnych stanie – są starcze i nowsze modele. Mimo wszystko podczas przejeżdżania ogromnej ilości kilometrów prędzej czy później trzeba wykonywać w nich kosztowne przeglądy techniczne, wymieniać wszystkie klocki hamulcowe, opony, olej czy też naprawiać często poważne usterki. W przypadku oferty jaką niesie wynajem pojazdów dostawczych przedsiębiorca TSL jest zwolniony z wszystkich tych opłat! W wyniku tego może dokładnie zaplanować swoje comiesięczne koszty bez żadnych niespodzianek co w tej branży jest bardzo mało popularne.

 

Dodatkowo istnieją różne możliwości wynajmu pojazdów dostawczych. Jest to związane z różnymi potrzebami klientów. Ma się tutaj do czynienia z wynajmem krótkoterminowym, średnioterminowym bądź długoterminowym.

 

Podsumowanie

 

Wynajem pojazdów dostawczych z pewnością nie jest dla każdego. Jednak całkiem spora liczba przedsiębiorców bardzo często pomaga sobie – czy to poprzez poszerzenie swojej floty wynajmem długoterminowym czy reakcją podczas podbramkowych sytuacji korzystając z wynajmu krótkoterminowego.