poniedziałek, 22 lipca, 2024
Ciekawe

Szczyrk i jego atrakcje

Odwiedzając Szczyrk mamy fajne noclegi w górach, z których mamy bardzo atrakcyjną bazę wypadową do pobliskich miejscowości, bądź w pobliskie góry. Warto też poznać miasto, które również ma do zaproponowania nie jedną atrakcję.

Noclegi Szczyrk to idealne rozwiązanie, by poznać to sympatyczne i pełne atrakcji miasto. Czego nie można przegapić będąc w Szczyrku?

Chata w Dechę

Jest to regionalna izba techniki. Można tu zobaczyć kolekcję strych motocykli, maszyn do szycia, czy odbiorników lampowych. Dzieciom można pokazać pamiątki z PRL -u, by lepiej zrozumiały dzieciństwo swoich rodziców.

Plac św. Jakuba

Znajduje się w ścisłym centrum miasta, jest miejscem spotkań i wypoczynku turystów. Latem można posiedzieć przy fontannie, nad strumieniem, czy na trawiastej plaży. Zjeść lody, wypić kawę i wdychać atmosferę miasta.

Galeria Pod Aniołkiem

Miejsce idealne dla wszystkich, którzy kochają Anioły, a przede wszystkim te rzeźbione w drewnie. Galeria jest miejscem, w którym można spotkać Józefa Więzika, tutejszego artystę, który pokochał Anioły. W Galerii Pod Aniołem możemy podziwiać te ręcznie wykonane w drewnie, malowane na szkle, czy porcelanie. Artysta chętnie opowiada o swojej pracy i Aniołach. Warto posłuchać.

Pracownia Ceramiczna Wyrobów Artystycznych

To kolejne obowiązkowe miejsce, które powinni odwiedzić miłośnicy sztuki. Pracownia Kamelo to jedyna w Szczyrku pracownia, w której własnoręcznie wyrabiane są wyroby ceramiczne. Powstają tu misy, kubki, patery, talerze, elementy dekoracji wnętrz oraz aniołki.

Deptak nad Żylicą

Dzień warto zakończyć spacerem nad Żylicą. Nocleg Szczyrk daje turystom szansę na wymknięcie się na wieczorny spacer. Warto przejść się tym urokliwym traktem, który prowadzi wzdłuż Żylicy. Można wybrać się na spacer, pojeździć na rowerze, rolkach, czy uprawiać nordic walking. Dzięki pięknemu oświetleniu ma niesamowity urok w późnych godzinach wieczornych.

Noclegi Szczyrk to idealny sposób na poznanie miasta i jego atrakcji. Jest to idealny pomysł na ciekawe spędzenie wolnych dni i sposób na uniknięcie deszczowych dni, gdyby takie się trafiły. Szczyrk jest pięknym, ciekawym i bardzo klimatycznym miastem. Jest też świetną bazą wypadową idealną do poznania okolicznych gór i pobliskich miejscowości. Jest to idealny sposób na spędzenie kilka dni w górach, gdzie możemy poznawać stoki górskie bądź uroki miasta i jego atrakcje. Wszystko zależy od potrzeb i upodobań.