poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Dom i Wnętrze

Znajdź funkcjonalny i piękny parasol ogrodowy

Coraz więcej osób myśli o kupnie parasola ogrodowego w kontekście urządzania przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie. To słuszna decyzja – parasol zapewni nam wiele komfortowego cienia, szczególnie w czasie silnych upałów. Parasol ogrodowy ma jednak znacznie więcej zalet – szczególnie nowoczesne modele pochodzące od topowych producentów mogą nas mile zaskoczyć. Na jakie elementy zwracać uwagę podczas kupna parasola? Czy materiały mają znaczenie?

Funkcjonalność i piękno idące w parze

Współcześnie nowoczesne parasole ogrodowe w niczym nie przypominają parasoli oferowanych kilkanaście lat temu. Dzisiaj do ich produkcji wykorzystywane są materiały o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. Oznacza to, że nasz parasol będzie nam służył przez wiele lat!

Estetyka parasola – zadbaj o wygląd tarasu czy ogrodu

Olbrzymią zaletą nowoczesnych parasoli ogrodowych jest ich wygląd – pracuje nad tym rzesza doświadczonych projektantów. Czarny parasol ogrodowy sprawdzi się praktycznie w każdym otoczeniu, pozwalając na dopełnienie aranżacji i w sposób subtelny uzupełniając taras czy balkon. Czasze parasoli ogrodowych tworzone są z trwałych tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że parasol skutecznie ochroni nas nie tylko przed silnym słońcem, ale również przed niespodziewanym deszczem. Z parasolem ogrodowym nie musimy martwić się o pogodę. Stelaże parasoli ogrodowych wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo – taki materiał jest wysoce odporny na działanie wilgoci i pojawianie się rdzy.

Parasol to idealne rozwiązanie zarówno na balkony, jak i do ogrodów. Poprzez wybranie konkretnej podstawy będziemy mogli stabilnie umieścić go w wybranym miejscu.