poniedziałek, 22 lipca, 2024
Dom i Wnętrze

Meble do nowoczesnego ogrodu w minimalistycznej odsłonie

Meble do nowoczesnego ogrodu w minimalistycznej odsłonie

Ogród to nieodłączny element przestrzeni domu – warto zadbać o to, aby był estetyczny, wzbogacał przestrzeń. Wiele osób stawia na to, aby właśnie w ogrodzie stworzyć miejsce idealne do odpoczynku. Jego zaaranżowanie nie będzie trudne – wystarczy zainteresować się odpowiednimi meblami ogrodowymi oraz dodatkami. Gdzie je znajdziemy?

W poszukiwaniu wyjątkowego stylu

Meble ogrodowe to dzisiaj niezwykle szeroki temat. Znajdziemy je w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Istotne jest to, że są tworzone z wysokiej klasy materiałów odpornych na uszkodzenia i działanie wilgoci. Nie poddają się także zmiennym warunkom atmosferycznym. Wśród licznych modeli i tworzyw największym zainteresowaniem cieszą się meble ogrodowe wykonane z technorattanu. Technorattan, ze względu na interesującą fakturę, stał się najlepszym zamiennikiem naturalnych pnączy rattanowych. Dodatkowo liczne kolekcje sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno miłośnicy klasycznego designu, jak i minimalistycznych rozwiązań. Meble technorattanowe możemy dodatkowo wyposażyć w poduszki.

Dodatki niezbędne w nowoczesnym ogrodzie minimalistycznym

Aby móc cieszyć się bliskością natury bez względu na warunki warto zainteresować się pergolą ogrodową. Takie konstrukcje stawiane są zazwyczaj przy ścianie domu – nie wymagają one jednak żadnego zezwolenia budowlanego. Lekkie i stabilne konstrukcje z profili aluminiowych wyglądają elegancko, przez co nasz nowoczesny ogród minimalistyczny zdobywa interesującego wyglądu. Baldachim takiej pergoli wykonany jest z materiału technicznego, najczęściej poliestru wzbogaconego warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest odporna na ścieranie i wnikanie wilgoci. Baldachimy mogą być rozwijanie i zwijane ręcznie lub automatycznie.