niedziela, 26 maja, 2024
Motoryzacja

Pewne ubezpieczenia samochodów ciężarowych

Pewne ubezpieczenia samochodów ciężarowych są w dzisiejszych czasach koniecznością. Firmy oferują specjalnie dobrane ubezpieczenia pod flotę samochodów ciężarowych, którą zarządzają kierownicy firm TSL. To bardzo pewne rozwiązania gwarantujące spokojny sen zarówno dla kierowców jak i przedsiębiorców, którzy bez ubezpieczeń musieliby niejednokrotnie wyłożyć ogromne kwoty pieniędzy.

 

W jakie ubezpieczenia ciężarówek warto zainwestować?

 

Do podstawowego ubezpieczenia pojazdów należy przede wszystkim ubezpieczenie typu OC. Jest to ubezpieczenie, które powinno posiadać każde auto wyjeżdżające na drogę. Jazda bez opłaconego ubezpieczenia jest po prostu nielegalna dlatego jest to pierwsze ubezpieczenie, w które trzeba wyposażyć własny samochód. Chroni ono od podstawowych wypadków i stłuczek, które każdego dnia zdarzają się na drodze. Jednak oprócz OC warto kupić pewne ubezpieczenia samochodów ciężarowych w postaci AC. Zapewnia ono ochronę w najtrudniejszych i najbardziej nieprzewidywalnych wypadkach. Przykładowo gdy kierowca jest bardzo oddalony od domu, a samochód odmówi mu posłuszeństwa na drodze bez AC jest on zdany tylko i wyłącznie na siebie. Z dobrym ubezpieczeniem AC firma gwarantuje mu ewentualną lawetę i naprawę usterki w najbliższej możliwej stacji kontroli pojazdów czy u innego mechanika. Dzięki temu można doprowadzić zlecenie do końca poprzez szybki powrót ciężarówki na trasę.

 

Najlepsi ubezpieczyciele tacy jak Grupa DBK oferują również w swoim zakresie konsultacje telefoniczne. Czasem usterka jest niewielka, a przecież kierowca nie musi się znać na całej mechanice samochodu. Wtedy zawsze może zadzwonić na infolinię, która skieruje go do pomocnego mechanika, który pomoże mu w podjęciu decyzji – kontynuować jazdę czy skierować samochód do naprawy.

 

Podsumowanie

 

Pewne ubezpieczenia samochodów ciężarowych są koniecznością dla osób zarządzających firmą przewozową. W dzisiejszych czasach mało która firma nie decyduje się na rozszerzone pakiety ubezpieczeń.

live url live url zobacz