poniedziałek, 22 lipca, 2024
Zdrowie i Uroda

Hydrodermabrazja Hydrafacial – błyskawiczny zabieg bankietowy

Hydrodermabrazja to nieinwazyjna metoda oczyszczania skóry, która umożliwia błyskawiczne odświeżenie twarzy. Skorzystaj z zabiegu bankietowego.

Hydrodermabrazja Hydrafacial – wypróbuj błyskawiczny zabieg bankietowy

Hydrafacial to zabieg, który zyskał grono sympatyków wśród hollywoodzkich gwiazd i celebrytów. Z powodzeniem zdobywa popularność w klinikach medycyny estetycznej na całym świecie. Hydrodermabrazja to świetny sposób na błyskawiczne odświeżenie twarzy przed ważnym wyjściem. Wyjaśniamy, na czym polega ten rewelacyjny zabieg bankietowy.

Co to jest zabieg bankietowy?

Hydrodermabrazja (mikrodermabrazja wodna) to metoda delikatnego oczyszczania skóry, która wykorzystuje strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem oraz wybrane substancje aktywne. Efektem jest czysta, odmłodzona cera bez dyskomfortu i rekonwalescencji. Dzięki natychmiastowemu działaniu hydrodermabrazja zyskała miano zabiegu bankietowego, co oznacza, że można wykonywać ją tuż przed ważnym wyjściem, aby prezentować się perfekcyjnie. Pacjenci chętnie korzystają z tego zabiegu przed takimi uroczystościami, jak śluby, wesela, chrzciny, urodziny, sylwester.

Dla kogo zabieg Hydrafacial?

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają oczyszczanie twarzy metodą Hydrafacial każdemu, kto chce w ciągu pół godziny osiągnąć efekt „wow”. Hydrodermabrazja umożliwia skuteczne, ale delikatne usunięcie martwego naskórka, oczyszczenie twarzy, a także aplikację składników aktywnych. Zabieg ten można wykonywać w przypadku każdego rodzaju cery, również wrażliwej i reaktywnej. Stanowi świetny sposób na poprawę kondycji skóry u kobiet, mężczyzn, a nawet u dzieci do 12. roku życia (jako metoda leczenia trądziku). Na zabieg Hydrafacial mogą zdecydować się nawet kobiety w ciąży i karmiące piersią – wykonywany jest wówczas specjalny program „Hollywoodzkie odświeżenie”.

Wskazaniem do hydrodermabrazji są różnego rodzaju problemy skórne, m.in.:

 • zrogowaciały naskórek,
 • zaskórniki,
 • nadmierne wydzielanie sebum,
 • przebarwienia,
 • przesuszenie cery,
 • zmarszczki,
 • popękane naczynka,
 • objawy związane z przebiegiem trądziku różowatego,
 • oznaki przemęczenia cery.

Na czym polega hydrodermabrazja?

Hydrafacial to kilkuetapowy zabieg hydrodermabrazji. Procedura trwa około 40-60 minut i wykonywana jest przez odpowiednio wykwalifikowanego kosmetologa. Zabieg jest bezbolesny, a po jego wykonaniu można od razu wrócić do normalnego trybu życia.

Etapy hydrodermabrazji Hydrafacial:

 • Oczyszczenie skóry – przy pomocy odpowiedniej głowicy usuwane są martwe komórki naskórka i inne powierzchniowe zanieczyszczenia. Skóra staje się odświeżona, wygładzona i rozjaśniona. Następuje otwarcie porów, co zwiększa efektywność kolejnych etapów procedury.
 • Delikatny peeling kwasowy przy pomocy mieszanki kwasu glikolowego i salicylowego – roztwór wnika głęboko w pory i rozluźnia zanieczyszczenia, umożliwiając ich skuteczne usunięcie. Etap ten wspomaga nawodnienie skóry i dostarcza jej składników odżywczych.
 • Ekstrakcja zanieczyszczeń przy pomocy próżniowej głowicy – na tym etapie usuwane są wszystkie zanieczyszczenia i martwe komórki, które zostały rozpuszczone w poprzednich krokach. Kosmetolog dobiera odpowiednią moc ssania, aby dokładnie oczyścić skórę, ale jej nie podrażnić.
 • Aplikacja serum – ostatni etap hydrodermabrazji, który polega na wtłoczeniu w skórę indywidualnie dobranych składników aktywnych. Odpowiednio dobrany preparat pozwala na zmniejszenie widoczności zmarszczek, wyrównanie kolorytu skóry, zmniejszenie uszkodzeń słonecznych, przebarwień i przetłuszczania się cery.

Po zabiegu należy stosować  delikatne  kremy nawilżające i filtry przeciwsłoneczne z ochroną SPF 50+. Zarówno w trakcie trwania serii zabiegowej, jak i 2 tygodnie po niej, nie należy się opalać. W celu podtrzymania pozytywnych rezultatów oraz intensyfikacji działania zaleca się wykonanie serii około 3-5 zabiegów w tygodniowych odstępach.

Dowiedz się więcej na temat nieinwazyjnych zabiegów oczyszczających na twarz – skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/